Ana Sayfa Yerel Av.Ferman Karahan'dan Ramazan Ayı Mesajı

Av.Ferman Karahan'dan Ramazan Ayı Mesajı

Avukat Ferman Karahan,Ramazan ayı dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2021 Pazartesi 22:03
Av.Ferman Karahan'dan Ramazan Ayı Mesajı

Ramazan ayının bereketine ve huzur iklimine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Oruç ruhumuzu ve bedenimizi terbiye eden, bizlere sabır, şükür ve kanaati öğreten, ahlakımızı güzelleştiren, bizleri kötülüklerden alıkoyan çok müstesna bir ibadettir. İftar sofraları, teravih namazları, sahur bereketi, mukabeleler, fitre ve zekatlarla hem ruhumuzun hem de bedenimizin temizlendiği mübarek ay tüm Müslümanlar için rahmet ve fırsatlarla doludur.
Ahlakımızı, kişiliğimizi ve ilişkilerimizi orucun hikmeti ve rahmetiyle onarmak için Ramazanın sade, huzurlu, mütevazi ve manevi iklimini bozmamaya özen göstermeliyiz. Oruç tutmak yeme ve içmeden uzak durmanın yanı sıra dilin gıybetten, gözün haramdan, kalbin vesveseden, kulağın kötü sözden uzaklaşması demektir. Ramazan ayı bu hasletleri derinden idrak edip hayatımızın tümüne yaymak için bizlere sunulmuş bir ikramdır.
Özellikle bu ayda fakir fukaraya, garip gurebaya kucak açıp kol kanat germeliyiz. Maddi durumu müsait vatandaşlarımızdan mümkün olduğu kadar muhtaç ve yoksulların evlerini ziyaret etmelerini, onlarla birlikte iftar yapmalarını, sofralarını bereketlendirmelerini diliyorum. Kardeşliği ve komşuluğu gözeterek fakirleri, yetimleri ve ihtiyaç sahiplerini unutmadan Ramazan ayını ihya etmenin gayretinde olmalıyız.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kubat Ailesinin Acı Günü

Kubat Ailesinin Acı Günü

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık