Ana Sayfa Siyaset AK Vekil Özcan’dan Aşiret liderlerine ziyaret

AK Vekil Özcan’dan Aşiret liderlerine ziyaret

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili 27. Dönem Şanlıurfa Milletvekili aday adayı Dr. Halil Özcan, seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı köyleri gezerek Kanaat Önderlerini ziyaret edip, Cumhurbaşkanımız ve AK Partiye destek istedi.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2018 Cumartesi 03:27
AK Vekil Özcan’dan Aşiret liderlerine ziyaret

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilimiz Dr.Halil Özcan, Nuaymi Aşireti Kanaat Önderinden Şıh İsmail Demir ve Beni İcil Aşireti Kanaat Önderlerinden Hacı Hamed Felhan’ı ziyaret etti.

27. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, her gittikleri yerde coşkuyla karşılanıyor, 24 Haziran seçimleri için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milletvekili seçimlerinde de AK Partiye oy vermelerini istiyor ve söz alıyor.

 

1 günde 4 köy ziyareti

Eyyübiye ilçesi ve Harran bölgesinin 2 Aşiret liderini ziyaret eden AK Vekil Dr. Halil Özcan, “Bilindiği gibi Türkiye, 24 Haziran 2018'de Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandığa gidecek. Seçim, geçen yıl yapılan Anayasa değişiklikleri ve buna ilişkin uyum yasaları çerçevesinde pek çok yeniliğe sahne olacak. 24 Haziran 2018’de seçmenler, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği için 2 ayrı oy kullanacak. Bu seçim dönemi aynı zamanda 16 Nisan 2017 referandumuyla kabul edilen ve bugüne kadar kısmen uygulamaya koyulan yeni Anayasanın tamamen yürürlüğe girmesine vesile olacak. Yeni dönemde TBMM’deki Milletvekili sayısı 550’den 600’e çıkacak. Onun için hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar seçeceğiz, hemde ezici çoğunlukla. Hemde Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirmek için AK Partiye oy verip, çok sayıda Milletvekili çıkmasını sağlayacağız” dedi.

 

Şanlıurfa Reisle ve AK Partiyle yola devam edecek

AK Vekil Özcan, “Önümüzdeki dönemde Başbakanlık makamı yürürlükten kalkarken, Cumhurbaşkanımız yürütme erkinin başına geçecek. Yetkileri büyük ölçüde artacak olan Cumhurbaşkanımız Bakanları atayabilecek ve yürütme yetkisine ilişkin konularda kararname çıkarma yetkisine sahip olacak. Şanlıurfa AK Partili olduğunu her zamanki şefkati ve samimiyetiyle yine göstermeye başladı. Şanlıurfa Reisle ve AK Partiyle yola devam edecek” diye konuştu.

 

Aşiret liderlerinden Cumhurbaşkanımıza ve AK Partiye destek sözü

Nuaymi Aşireti Kanaat Önderinden Şıh İsmail Demir ve Beni İcil Aşireti Kanaat Önderlerinden Hacı Hamed Felhan ise, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve AK Partiyi desteklemeye devam edeceklerini, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiklerini, onun için oylarını hep onun hatırı için 24 Haziran’da da AK Partiye verecekleri sözünü verdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Atanan 3 bakan yemin etti

Atanan 3 bakan yemin etti

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık