Ana Sayfa Yerel Ak Parti İl Başkanlığı için hareketli saatler! Aday sayısı 4’e kadar düştü

Ak Parti İl Başkanlığı için hareketli saatler! Aday sayısı 4’e kadar düştü

RHA AJANS/RHA-Özel Haber) – Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız’ın aday olmayacağını açıklamasının ardından gözler AK Parti İl Başkanlığı’na çevrildi. Yaklaşık 400 kişinin başvuru yaptığı il Başkanlığı görevi için yapılan başvurular arasında isimlerin Genel Merkez tarafından 4’e kadar düşürüldüğü öğrenildi.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2021 Salı 15:03
Ak Parti İl Başkanlığı için hareketli saatler! Aday sayısı 4’e kadar düştü

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Şubat ayı içerisinde yapılması planlanan kongrede aday olmayacağını açıklamıştı.

YILDIZ KONGREYE KADAR GÖREVİ YÜRÜTECEK

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Şubat ayı içerisinde yapılması planlanan kongrede aday olmayacağını açıklamıştı. Aday olmayacağını açıklayan Bahattin Yıldız, Şubat ayında yapılması planlanan kongreye kadar görevi yürütecek ve daha sonrasında yeni seçilecek il başkanına görevi devredecek.

KONGRENİN ŞUBAT AYININ SONUNA KADAR YAPILMASI PLANLANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada il kongrelerinin Şubat ayı sonuna kadar yapılmasını planladıklarını söyledi. Buna göre, farklı bir durum olmazsa Şanlıurfa AK Parti İl Kongresi’nin de Şubat ayı sonuna kadar yapılması planlanıyor.

400 KİŞİYE YAKIN BAŞVURU YAPILDI

Gözler AK Parti İl Başkanlığı’na çevrilirken, Şanlıurfa’dan yaklaşık 400 kişinin Ak Parti Genel Merkezi’ne İl Başkanlığı için başvurduğu da gelen kulis bilgileri arasında.

ADAY SAYISI 4’E KADAR DÜŞTÜ

Gözler AK Parti İl Başkanlığı’na çevrilirken, Şanlıurfa’dan yaklaşık 400 kişinin Ak Parti Genel Merkezi’ne İl Başkanlığı için başvurduğu da gelen kulis bilgileri arasında. Ancak Ak Parti Genel Merkezi’nin başvurular arasında eleme yaptığı ve aday sayısını 4’e kadar düşürdüğü öğrenildi.

İŞTE O 4 İSİM!

Ak Parti Genel Merkezi’nin başvurular arasında eleme yaptığı ve aday sayısını 4’e kadar düşürdüğü öğrenildi. Şanlıurfa kamuoyu bu 4 dört ismi merak ederken, Ruha Haber Ajansı 4 isme de ulaştı. İşte o isimler: 1. Ali Acar, 2. Avukat Bekir Kan, 3. Ali İhsan Delioğlu 4. Avukat Nihat Kılıç

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Ayşe Çakmak’tan Başkan Fatma Şahin’e iade-i ziyaret

Başkan Ayşe Çakmak’tan Başkan Fatma Şahin’e iade-i ziyaret

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık