Ana Sayfa Siyaset AK Parti Hilvan SKM Törenle Açıldı

AK Parti Hilvan SKM Törenle Açıldı

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesi İlçe Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Güvenç, “Birbirimize sahip çıkacağız kenetleneceğiz” diyerek doğru şeyler düşündüklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2014 Pazartesi 13:39
AK Parti Hilvan SKM Törenle Açıldı

Birbirimize sahip çıkacağız kenetleneceğiz

 

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Hilvan SKM önünde vatandaşlara seslenen Celalettin Güvenç, sözlerinin başında okul, yol yapmakla uğraştıklarını belirterek, “Hilvan’ın şebeke suyu 40 yıllık, yüzde 65 kaçağı var. Diyoruz ki bunu değiştirelim; insanımız temiz ve güzel su içsin. Doğru şeyler düşünüyoruz. Çocuklarımız niye 80 kişilik sınıflarda okuyor diyoruz, niye çocuklarımız, kadınlarımız en iyi hastanelerde yatmıyor diyoruz. Birbirimize sahip çıkacağız kenetleneceğiz. Bilmelisiniz ki Hilvanlı da böyle düşünüyor, Urfalı da, İzmirli de, Manisalı da böyle düşünüyor. Aklın yolu birdir” dedi.

 

“30 Martta sizin AK oylarınızla göreve geldiğimizde; Hilvan ve Şanlıurfa Hükümetin desteğiyle, AK Partinin 20 Yıllık belediyecilik tecrübesiyle Şanlıurfa’yı tarihte hakkettiği gibi lider bir kent, cazibe merkezi yapalım” diyen Celalettin Güvenç, Şanlıurfa’nın Mezopotamya ve El Cezire’nin başkenti olduğunu söyleyerek, Şanlıurfa’ya, Hz. İbrahim’in memleketine yakışan hizmetler yapacaklarını vurguladı.

 

Ayrım, gayrım yapmadan herkesi kucaklayacağız

 

İlçe ve Büyükşehir Belediyelerinin tüm Şanlıurfa’nın Belediyesi olacağını belirten Celalettin Güvenç, “Ayrım, gayrım yapmadan herkesi kucaklayacak. Hilvan’ın hakkını Hilvan’a, Birecik’in hakkını Birecik’e, Haliliye’nin hakkını Haliliye’ye verecek. Büyükşehirin bir eli, bir gözü mutlaka Hilvan’da olacak. Burada içinizde ve mahallelerde olacak. Hep bir ve beraber olacağız” diye konuştu.

 

Hilvan’ın 50 yıllık su sorununu çözdüklerini ifade eden Celalettin Güvenç, şebekeler yenilendiğini, kanalizasyonların yapıldığını, parke taşlarının döşendiğini aktararak, “İçme suyu şebekesinden köyden gelen Muhtarlarımızda buradalar 17 köyümüze buradan besleyeceğiz ve Hilvan’ın içittiği sudan içireceğiz. Bu hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’a teşekkür ediyorum” diyerek hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

 

Destek sizden, hizmet bizden

 

“Destek sizden, hizmet bizden” diyen Celalettin Güvenç,  ÇSGB Bakanı Faruk Çelik’in destekleriyle Hilvan’a yapılan Meslek Yüksek Okulundan bahsederek, “Bizde bu okulun yanına yüzme havuzuyla, futbol sahasını yaptık. Sanayi sitemiz orda devam ediyor. İnşallah o bölgede korulukları da Hilvan’a yakışacak büyük bir park yapacağız. Bu inançtayız ve arzudayız” dedi.

 

5 yılda yaptığımız hizmetler biliniyor

 

Hilvan Belediye Başkanı ve AK Parti Hilvan Belediye Başkan Adayı Aslan Ali Bayık ise, “5 yılda yaptığımız hizmetler biliniyor. 30 yılda yapılmayan hizmetleri AK Belediye kadromuzla birçok hizmet getirdik.18 kilometreisale hattını döşedik, saniyede174 litreHilvan’a su veriyoruz. 3 bin tonluk su deposunu yaptık.110 kilometresu şebekesini yeniledik.87 kilometrekanalizasyon şebekesini yeniledik, yağmur drenajını yaptık. Buğday pazarını yapıyoruz, hal pazarını yaptık, semt pazarını yaptık, 7 tane park yaptık, 7 okulun çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmasını yaptık, köylerimize hizmeti götürdük ve birçok hizmet gerçekleştirdik” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa DEVA Partisi'nden 'Kadına Şiddet Açıklaması'

Urfa DEVA Partisi'nden 'Kadına Şiddet Açıklaması'

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık