Ana Sayfa Siyaset Aday Güvenç, STK İzleme Platformunda

Aday Güvenç, STK İzleme Platformunda

Sivil Toplum Kuruluşlarına her zaman önem veren AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, Sivil Toplum İzleme Platformunun ilk toplantısı katıldı. Güvenç, demokrasiye inandıklarını ve 12 yıllık AK Parti iktidarları boyunca Şanlıurfa’ya yatırım yağdığını söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2014 Çarşamba 00:31
Aday Güvenç, STK İzleme Platformunda

Toplantıda yer alan STK temsilcilerine yönelik hitabında güzel bir oluşumun gerçekleştirildiğini söyleyen Celalettin Güvenç, “Bizim savunduğumuz bir tablo AK Parti misyonunun ülkeyi nerelere taşıdığının göstergesi olan bir tablo. Biz demokrasiye inanıyoruz. Sivil Toplumun; sivil olarak örgütlenmesine inanıyoruz. İnsanların görüşlerinin demokratik ortamlarda, özgürce, hürriyet içerisinde ifade etmesine yürekten inanıyoruz” dedi.

 

İstişaresiz bir şey olmaz

 

Katılımın arttığı yönetimlerde insanların aidiyet ve benimseme duygusunun azami seviyelere çıktığını aktaran Celalettin Güvenç, “Bu model anlayış bizim kültürümüzde ve inancımızda bulunan bir şeydir. Bunu anlatan en önemli ayette, ‘Onların işi istişareyledir’ buyurmaktadır. İşlerin istişareyle yapılması gereğidir. İstişaresiz bir şey olmaz. Dolaysıyla istişare yapılacak bir topluluğun oluşturulması şehrimiz açısından bir kazançtır” diye konuştu.

 

Bu seçim çok önemli ve stratejik bir seçimdir

 

STK temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturdukları Sivil Toplum İzleme Platformuyla 1 Nisan’dan itibaren görüş alışverişinde bulunma ve ortak aklı üretme isteklerinin bulunduğunu ifade eden Celalettin Güvenç, “Bu seçim çok önemli ve stratejik bir seçimdir. Burada barışın, huzurun, güvenliğin ve istikrarın korunmasını çok önemsiyoruz. Çünkü bir yerde kalkınmanın olması için, gelişmenin olması için; huzurun ve birlikteliğin olması lazım” dedi.

 

Şanlıurfa’ya 17,8 katrilyonluk yatırım yapıldı

 

AK Parti gündeminde her dönem ekonomi, demokrasi, yatırım, kalkınma, eğitim, sağlık ve hizmet olduğunun altını çizen Celalettin Güvenç, “Olması gereken, halkımızın ihtiyacı ve gündemi olan budur. İşsizliğin düşürülmesidir, devletin iki yakasının bir arada tutularak ilerlemesinin sağlanmasıdır” şeklinde konuştu.

 

12 yıllık AK Parti iktidarları boyunca Şanlıurfa’ya yatırım yağdığını dikkat çeken Celalettin Güvenç, “Şanlıurfa’ya 17,8 katrilyonluk yatırım yapılmıştır. Bitirilen tüneller, kanallar, okullar,  havaalanı, hastaneler ve duble yollar bunun açık örneği ve göstergesidir” dedi.

 

Şanlıurfa’nın sıkıntıya düşmesi Türkiye’nin sıkıntıya düşmesi demek olduğunu kaydeden Celalettin Güvenç, Şanlıurfa’nın stratejik ve kritik bir olduğunun önemini söyleyerek, “Bu örnek kentin, bu örnek yapısının korunarak geliştirilmesi ülkemizin geleceği açısından son derece önemli, bununda destek verildiğini, kaygıları ve hassasiyeti sonuna kadar platformun taşıdığını ve desteklediğini bilmenin rahatlığıyla konuşuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP’li Tanal: Şanlıurfa’da acilen sahra hastanesi kurulmalıdır

CHP’li Tanal: Şanlıurfa’da acilen sahra hastanesi kurulmalıdır

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık