Ana Sayfa Siyaset ABD'den AK Parti'ye rapor: Ses kaydı sahte

ABD'den AK Parti'ye rapor: Ses kaydı sahte

Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ile yaptığı görüşme olduğu iddia edilen ses kaydı, ABD'deki dünyanın en gelişmiş stüdyolarında incelendi.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2014 Çarşamba 11:45
ABD'den AK Parti'ye rapor: Ses kaydı sahte

AK Parti tarafından gönderilen kayıtla ilgili analiz yapan uzmanlar, ses kırılmalarının tek tek ayrıştırıldığı kayıttaki bazı yerlerde iki kelimenin tek kelime haline getirildiği ve eksik kelimelerin bilgisayar seslendirmesi ile tamamlandığını tespit etti.

 

Stüdyoda yapılan incelemede, montaj olduğu ifade edilen ses kaydındaki seslerin tamamen kesilip yapıştırılmış ve bilgisayarda eklemeler yapılarak bir kurgu çalışması olduğu ortaya çıktı.

 

 

Kelimelerden kelime ürettiler

 

Haber 7'de yer alan habere göre, kelime kelime eklemelerle oluşturulan kayıttaki ses kırılmaları tek tek ayrıştırıldı. Uzmanlar, ses kaydında bazı yerlerde iki kelimenin tek kelime haline getirildiğini de belirledi.

 

 

Yazılı rapor hazırlanıyor

 

Stüdyonun Ak Parti'ye ulaştırdığı öne raporda eksik kelimelerin bilgisayar seslendirmesi ile tamamlandığı tespit edildi. Saniye saniye not tutulan ses kaydı ile hazırlanan raporun çok kısa bir süre içinde Başbakan Erdoğan'a teslim edileceği öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fatih Erbakan:  3. ittifak için görüşmeler yapıyoruz

Fatih Erbakan: 3. ittifak için görüşmeler yapıyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık