Ana Sayfa Siyaset 32 STK'dan Sağduyu Çağrısı

32 STK'dan Sağduyu Çağrısı

Şanlıurfa'da, Sivil Toplum İzleme Platformu, çeşitli illerde son günlerde seçim bürolarına yönelik saldırılara tepki göstererek sağduyu çağrısı yaptı.

Giriş Tarihi: 12 Mart 2014 Çarşamba 11:13
32 STK'dan Sağduyu Çağrısı

Şanlıurfa Sivil Toplum İzleme Platformu üyesi STK temsilcilerinin katıldığı toplantıda gazetecilere açıklama yapan Platform Sözcüsü Faruk Akbaş, seçim sürecinde herkesin daha dikkatli olması gerektiğini söyledi.


Türkiye’de son günlerde milletin menfaatlerine zarar verecek şekilde siyasi partilere yönelik gerçekleştirilen saldırıları kınayan Akbaş, "Herkesin daha dikkatli olması gerekiyor.


Siyasi partilere yönelik saldırıları tasvip etmiyoruz. 1980 öncesi sağcıyı solcuya, solcuyu sağcıya vurdurarak binlerce gencin ölümüne neden olan sürekli kaos ortayı yaratmaya çalışan menfaat kitlesine karşı duyarlı olmamız gerekiyor.


Toplum olarak daha önce de bu tür senaryolarla karşı karşıya geldik. Toplumun huzurunu bozan bu tür eylemleri kınadığımızı belirtiyor ve halkımızı sağduyuya davet ediyoruz" diye konuştu.
SANLIURFA'DA SIVIL TOPLUM IZLEME PLATFORMU UYELERI SON ZAMANLARDA SIYASI PARTILERE YONELIK SALDIRILARI PROTESTO EDIP, SAGDUYU CAGRISI YAPTI.  FOTO: OMER PINAR-SANLIURFA-DHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık