Ana Sayfa Siyaset 15 Temmuz Gazisi Ak Parti’den aday adayı oldu

15 Temmuz Gazisi Ak Parti’den aday adayı oldu

(Ruha Haber Ajansı – RHA) Şanlıurfalı 15 Temmuz gazisi Ahmet Faik Sert 27. dönem Milletvekili seçiminde Şanlıurfa ili AK Parti’den aday adayı oldu.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2018 Perşembe 20:28
15 Temmuz Gazisi Ak Parti’den aday adayı oldu

İnşaat Mühendisi Ahmet Faik SERT (26), AK Parti’den aday adaylığı başvurusu yaptı. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde öğrenimini sürdürürken Türkiyenin yaşadığı elim darbe girişiminde hayatını ortaya koyarak tankların önüne çıkmış İstanbul  TRT binasında yaralanmış ve yaralı haliyle Boğaz Köprüsü’ne giderek darbecilere karşı mücadele etti. Stratejik iki noktada göğsünü siper ederek gazi oldu.

Sert,”Asıl olan halktır vekil halk içindir biz önce canımızı ortaya koyduk şimdi de Ekonomi ve Sanayide yeni projelerle Vatanım, Milletim, Devletim ve mukaddesatım için elimden geleni yapacağız. Mecliste genç ve dinamik çalışmalar yaparak partimize destekte bulunacağız. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkması için de birlik olup çok çalışacağız. Bütün gayretim bu Vatan içindir.” açıklamasında bulundu.

Aynı zamanda Uluslararası İlişkiler bölümünü okuyan Gazi Ahmet Faik Sert, Devlet Övünç Madalyası almıştır ve çeşitli site ve dergilerde yayınlanmış Makaleleri bulunmaktadır. Ekonominin kalkınmasına ve Savunma sanayinin geliştirilmesine yönelik iki projesi bulunmaktadır. Kürtçe’nin yanında, İleri derece İngilizce, Arapça ve Fransızca bilmektedir…

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DP'li Uysal, Turgut Özal 'Gerçek bir devlet adamıydı'

DP'li Uysal, Turgut Özal 'Gerçek bir devlet adamıydı'

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık