Ana Sayfa Siyaset Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sağlık Yatırımı AK Parti Döneminde Yapıldı

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sağlık Yatırımı AK Parti Döneminde Yapıldı

Kaçar; Eyyübiye ilçesinde 110 bin metrekare üzerine yapılacak Türkiye’de bir ilk olan Hastanenin en önemli özelliklerinden birisi en çok yeni doğan yoğun bakım ünitesine sahip hastane olacak.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2014 Pazartesi 21:09
 
Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sağlık Yatırımı AK Parti Döneminde Yapıldı

Şanlıurfa AK Parti Milletvekili ve Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut KAÇAR’ı makamında ziyaret eden Şanlıurfa Gazetesi Köşe Yazarı Ahmet Zeki Güler’e  hem Şanlıurfa milletvekili olarak hemde eski bir sağlık sendikacısı olarak Şanlıurfa'ya yapılan ve yapılacak olan sağlık yatırımları hakkında bilgiler verdi.

 

 

Şanlıurfa’ya AK Parti döneminde “Devrim niteliğinde yatırımlar yaptıkların belirten . Şanlıurfa AK Parti milletvekili ve Akparti teşkilat başkan yardımcısı Mahmut KAÇAR ;

 

 

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine Türkiye’nin en büyük acil servisi yapıldı..İçerisinde Hasta yönlendirme, yeşil, sarı ve kırmızı alanlar, 22 yataklı gözlem odası, 4 yataklı çocuk gözlem odası, resusitasyon odası, cerrahi müdahale odası, kimyasal arındırma odası, psiko-sosyal destek odası ve enjeksiyon odası, multisilice tomografi, röntgen ve ultrasonografi 19 poliklinik, efor odası, EKG odası, SFT ve kan alma odası, Ameliyathane ve 12 yataklı yoğun bakım ünitesi ile Şanlıurfa halkına hizmet veriyor.

 

 

Viranşehir ve Siverek ilçemizde 200 yataklı devlet hastanesi hizmete girdi. Bu hastaneler her biri 85 bin m2 olup,  26 yoğun bakım ünitesi, MR, Tomografi, endoskopi, mamografi, usg, doopler ile Siverek ve Viranşehir halkına hizmet vererek ilçeden merkeze hasta sevkleri önlenmiş oldu.

 

 

ÇOCUK HASTANESİNE EK 125 YATAK

 

 

 

Çocuk Hastalıkları Hastanesinin yatak kapasitesi arttırılarak 325 yataktan 450 yatağa çıkartılmıştır.

 

 

SİVEREK İLÇESİNE 20 ÜNİTELİ AĞIZ VE SAĞLIĞI MERKEZİ

 

 

Siverek ilçesine 20 üniteli  Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi kurulmuş olup Siverek halkına hizmet vermeye başladı. Akçakale Devlet hastanesi 75 yataklı olup 2014 ün 7. Ayında teslim edilecek.

 

 

 

EYYÜBİYE HASTANESİ 170 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

 

 

 

“Eyyübiye bölgemizin sağlık problemini ortadan kaldıracak çok önemli bir yatırımın temelini attık. Eyyübiye’ye yapılan bu hastane 110 bin metrekare. Hastanenin en önemli özelliklerinden birisi en çok yeni doğan yoğun bakım ünitesine sahip hastane olacak bu Türkiye’de bir ilk. Hastane 170 milyon liraya mal olacak. Eskiden böyle bir hastane başladığında 10 sene inşaatı sürerdi. Ama artık hastanenin temelini atarken açılış günün ilan ediyoruz, 2015 yılında teslim dilecektir.” dedi.

 

 

ŞANLIURFA’DAKİ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SAYISI 9 BİNE ULAŞTI

 

 

 

KAÇAR, “2002 yılında Şanlıurfa’daki uzman hekim sayısı 239 bu gün bu sayı 1050 uzman hekim var. Şanlıurfa’da tüm sağlık çalışanlarının sayısı 2 bin 585 iken bu gün bu sayı özel ve kamu dahil sağlık çalışanı sayısı 9 bindir.

 

 

 

İhalesi yapılan hastanelerimiz; merkez ağız ve diş sağlığı merkezi 50 ünitelik ,halfeti ilçe hastanesi 30 yataklı,hilvan devlet hastanesi 50 yataklı,birecik devlet hastanesi 150 Yataklı,

 

 

 

Şanlıurfaya 30 aile sağlığı merkezi kuruldu. haliliye ilçemize,eyübiye ilçemize ve viranşehir ilçemize 3 toplum sağlığı merkezi kuruluyor.

 

 

Şanlıurfa Milletvekili Mahmut KAÇAR Cumhuriyet tarihinin en büyük sağlık yatırımı ak parti döneminde yapılmıştır dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milletvekili Aydınlık ve İl Başkanı Cidir Esnafın Sorununa Ortak Oldu

Milletvekili Aydınlık ve İl Başkanı Cidir Esnafın Sorununa Ortak Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık