Ana Sayfa Yerel Yüzde 90 görme engelli vatandaşa neden kimse yardım etmiyor?

Yüzde 90 görme engelli vatandaşa neden kimse yardım etmiyor?

RHA AJANS/RHA-Özel Haber) – Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde ikamet eden ve yüzde 90 görme engeli olan 55 yaşındaki Halil Çalışkan’a ne belediye ne Valilik ne de bir hayırsever yardım etti. Çalışkan, derme çatma ve üstelik yıllık 3 bin lira kirası olan bir evde eşiyle beraber hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2020 Cumartesi 13:01
Yüzde 90 görme engelli vatandaşa neden kimse yardım etmiyor?

(Süleyman TURAN-Özel Haber) Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi Aydın Mahallesi Ova Sokak’ta eşiyle yaşayan 55 yaşındaki Halil Çalışkan belediye, Valilik ve hayırseveler tarafından kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

YÜZDE 90 GÖRME ENGELLİ

Suruç ilçesi Aydın Mahallesi Ova Sokak’ta eşiyle yaşayan 55 yaşındaki Halil Çalışkan’ın yüzde 90 görme engeli bulunuyor. Hastane tarafından 55 yaşındaki Çalışkan’ın görme engeli raporlanarak belgelendi.

DERME ÇATMA BİR EVDE HAYAT MÜCADELESİ VERİYOR

Yüzde 90 görme engeli bulunan Halil Çalışkan’ın hali ise içler acısı…Öyle ki eşiyle beraber kiralık bir evde hayat mücadelesi veren Çalışkan’ın evini görenin yüreği dayanmıyor. Yıllık 3 bin lira kirası olan evin çatısı çamurdan ve tahtalar ile kaplı. TEK GELİRİ ENGELİ MAAŞI Derme çatma ve çatısı tahtadan olan bir evde eşiyle beraber hayatta kalma mücadelesi veren ve yıllık 3 bin lira kira parası ödemek zorunda kalan 55 yaşındaki Çalışkan’ın tek geliri ise devletin kendisine verdiği engelli maaşı…Çalışkan’ın engelli maaşı dışında geliri de bulunmuyor.

KENDİSİNE UZANACAK YARDIM ELİNİ BEKLİYOR

Derme çatma ve çatısı tahtadan olan bir evde eşiyle beraber hayatta kalma mücadelesi veren ve yıllık 3 bin lira kira parası ödemek zorunda kalan ve engelli maaşı dışında geliri olmayan Çalışkan kendisine belediye, Valilik ve hayırseverlerden uzanacak yardım elini bekliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşte bugünkü koronavirüs bilançosu!

İşte bugünkü koronavirüs bilançosu!

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık