Ana Sayfa Eğitim Yedirenk Egitim Kurumların'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Yedirenk Egitim Kurumların'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Yedirenk Eğitim Kurumları, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2020 Pazar 02:18
Yedirenk Egitim Kurumların'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve haklı gururunu yaşıyoruz. 30 Ağustos; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm milletimizin ortak mücadelesi ile başlatılan Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandırıldığı gündür.

30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış şanlı bir zaferdir. Türk Milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ülkeye de yol göstermiştir.

Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gücünü aziz milletinden alan, demokratik ve çağdaş bir hukuk devleti olarak dünya devletleri arasında seçkin yerini almıştır.“ “Bugün için görevimiz, bir yandan Cumhuriyetimize, devletimize, milletimizin birlik ve beraberliğine hassasiyetle sahip çıkarak ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalı, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya, yüceltmeye devam etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz Şehitlerimizi, kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hemşerilerimizin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, Zafer Bayramı’nı en içten duygularımlarımızla kutluyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa’da okullar hazır olmadan mı açıldı?

Urfa’da okullar hazır olmadan mı açıldı?

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık