METROLİFE HASTANESİ

Ana Sayfa Yerel Vatandaş:"Dicle Elektrik Hizmeti Lütuf gibi Gösteremez"

Vatandaş:"Dicle Elektrik Hizmeti Lütuf gibi Gösteremez"

Dicle elektrik Şanlıurfa'da yapımı süren Çevvik kuvvet kavşağındaki aydınlatma hizmetini vatandaşa bir lütuf muş gibi basına servis edince tepki çekti.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2019 Perşembe 22:10
Vatandaş:

Dicle elektriğin, hizmet görevini üstlenmiş bir şirket olduğunu vurgulayan vatandaşlar böyle bir açıklamanın  şirketin kuruluş misyonu ne de vizyonu ile bağdaşmadığını ifade eden vatandaşlar, “Bilindiği üzere; Bakanlık, ülkemizin özelleştirme sürecinde, Dicle elektriğin de altında imzası olan sözleşmeler, Anayasa ve yasalarla tanımlanmış görev ve sorumlulukları yerine getirmekle yükümlüdür. Bu anlamda hizmet anlamında yükümlüdür.Bu yükümlülüğünü vatandaşa bir lütuf gibi göstermesi vatandaşın kafasıyla alay etmektir.” diye konuştu.

İŞTE O AÇIKLAMA

İşte Dicle elektrik kurumunun basına servis ettiği o tepki çeken o açıklaması:"Aydınlatma taleplerini en kısa sürede yanıtlamaya özen gösteren Dicle Elektrik, Şanlıurfa’da yapımı süren Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı’ndaki aydınlatma çalışmasını tamamladı. Bu kavşağı da üzerinde barındıran Şanlıurfa-Diyarbakır karayolunun bu kısmı için enerji şirketi bir milyon liralık aydınlatma yatırımı gerçekleştirecek.Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesindeki diğer iller gibi Şanlıurfa’da da aydınlatma yatırımlarıyla şehrin çehresini değiştirmeyi sürdürüyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) hizmet kalitesi yönetmeliklerine uygun yatırımlar yapan Dicle Elektrik, yapımı süren Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı’nda birinci etap aydınlatma yatırımını tamamladı. Toplam bir milyon liralık yatırım çerçevesinde kavşağa dikilen 55 aydınlatma direği arasına 2 bin metre alçak ve 11 bin metre orta gerilim kablosu döşedi. Direklere 110 adet armatür monte edilirken, şebekeyi beslemesi için ise 250 KVA’lık trafo tesis edildi. Aydınlatma şebekesinin 2’nci etabına ise yol yapım çalışmasına paralel olarak kısa sürede başlanacak.Bu arada Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağında Dicle Elektrik tarafından gerçekleştirilen aydınlatma çalışması Şanlıurfalı vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Spor Salonları ile İlgili Genelge Yayımlandı

Spor Salonları ile İlgili Genelge Yayımlandı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık