Ana Sayfa Yerel Vali Tuna son bilgileri paylaşıyor

Vali Tuna son bilgileri paylaşıyor

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, 15 Temmuz Cuma akşamı yaşanan gelişmelerle birlikte Kolordu komutanlığından gelen emir ve talimatla hareket ederek Tugay ve Jandarma’da önlem aldıklarını ifade etti.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2016 Salı 22:29
Vali Tuna son bilgileri paylaşıyor

KİMSEYE MERHAMET GÖSTERİLMEYCEK!

Ankara’dan gelen listeye göre Şanlıurfa’da aralarında rütbelilerin de bulunduğu 150 kişinin gözaltına alındığını belirten Vali Tuna, şunları söyledi.

“Şanlıurfa’da Başsavcılığımızın yapmış olduğu gözaltılar neticesindeki çalışmalar devam ediyor. Tutuklamalara ilişkin henüz net bir bilgi yok. Burada fiilen bir kalkışma bir hareket olmamış olsa da Cuma akşamı tabi ki bu darbecilerle irtibat halinde harekete geçmeyi bekleyen unsurlar olabileceğinden hareketle yapılan tespitlere göre işlemler yapılmıştır. O personellerle ilgili gereken işlemler yapılıyor. Kolordunun komutanlığının belli bir saatte gelen talimatına göre hukuk dışı bir emre uyulmayacağı, birimlerin kesinlikle yerlerini terk etmemesi ve kışlalarında kalmaları yönünde bir talimat ve yazı geldi biz uyguluyoruz. Bizim tugayda tabi ki buna uyuldu. Dışarıya yönelik bir şeye kalkışmadılar” dedi.

 

 

İLK DEFA BÖYLE BİR İHANET YAPILIYOR

 

 

15 Temmuz Akşamı gerçekleştirilmek istenen Darbe girişiminin boşa çıkmasının ardından Darbe girişimini yapanların millete ihanet edenlerin cezasız kalmayacağını da aktaran Vali Tuna; “ Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bu kadar bu millete böyle bir ihanet yapılıyor. Böylesine gözü dönmüş bir şekilde bir darbe girişimi üst aklın uşakları olarak bunu yapmaya kalkıştılar böyle bir şeyi ilk defa yaşıyoruz. İdari anlamda malum yapıyla bağlantılı olduğu tespit edilen değişik kademelerdeki kamu görevlileri emniyet müdürlüğü bünyesinde yaklaşık 150’ye yakın isimle ilgili Ankara’dan gelen listeye göre işlem yapıldı. Vali Yardımcısı, Kaymakam düzeyinde bizde iki tane kaymakam var onun dışında 55 civarında hakim ve savcı var. Bunlara ilişkin gözaltı işlemleri sürdürülüyor. Değişik STK’larda örgütlenmelerde böyle yuvalanmış, sızmış, buralardan istifade eden, buraları emen, bu ülkenin kaynaklarını bir şekilde aktaran, bunlarla ilgili gönül fikir ilişkisi içerisinde olan kim varsa bunları iyi teşhis edebilmeliyiz ve kim olursa olsun gözünün yaşına bakmamız lazım. Adam bu ülkeyi silmiş tamamen başka ülkenin ajanı gibi çalışıyor” diye konuştu.

 

 

MERHAMET KESİNLİKLE OLMAYACAK

 

 

Vatana, Millete hainlik gerçekleştirenlere karşı merhamet duyulmayacağını belirten Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, konuşmalarını şöyle sürdürdü.

 

 

Tuna; “ Merhamet yok kesinlikle devlet böyle bir riski alamaz hukuk içerisinde bağlantısı tespit edilenler hakkında gerekenler yapılacaktır. Bu boşluktan istifade etmek isteyen terör örgütleri olabilir neticede onlarda baktığımız zaman dönüp dolaşıp aynı yerlere hizmet ediyorlar. Aynı yerlerin uşağı paralel yapı da aynı yere hizmet ediyor diğerleri de aynı yere hizmet ediyor. Bu paralel yapı hiçbir şeye benzemiyor. Bunlarda görünürde bir şeyde yok her türlü kılığa girebiliyorlar. En tehlikesi de bunlardı nitekim gerçek yüzlerini gösterdiler. Masum insanların üzerlerine ateş açarak, bombalayarak her şeyi yapabileceklerini bu millete kanıtladılar. Aslında intihar ettiler. Kendi kendilerini sonlandırdılar ve milletin gözünde tamamen bitirdiler. Hayırlı olur inşallah bu işin sonu hayır olacak. Her türlü terbimizi aldık ve Şanlıurfa’da görevimize devam ediyoruz. Askerimizi rencide etmeyeceğiz, asker bizim askerimiz. Bu ordu bizim ordumuzdur. İçlerinde çürük elmalar vardı bunları ayıkladık ve ayıklamaya devam ediyoruz. Terörle mücadele de kesinlikle bir zafiyet olmaması gerekiyor ve bunun için onlara ihtiyacımız var. Sürecin başından beri ilçelerimiz de hiçbir sıkıntı olmadı. Tugaydan hiçbir şekilde çıkış olmadı biz tedbirimizi almıştık. Biz her ihtimali göz önüne alarak iş makinalarıyla belli yerleri kapatıldığını” aktardı. Son olarak ise FETÖ/ PDY Terör Örgütü kapsamında 2 basın mensubunun da gözaltına alındığını ve soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da Spor Tesislerinde HES Kodu Denetimi

Şanlıurfa’da Spor Tesislerinde HES Kodu Denetimi

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık