Ana Sayfa Yerel Urfa’da özel halk otobüs muavinlerinin mağduriyeti devam ediyor

Urfa’da özel halk otobüs muavinlerinin mağduriyeti devam ediyor

(RHA AJANS/RHA) - Şanlıurfa’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kaldırılan muavinlik sisteminin özel halk otobüsleri geri getirilmesini istiyor. Yevmiye usulü ile çalışan özel muavinler yetkililerin seslerini duymalarını istiyor.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2020 Çarşamba 12:44
Urfa’da özel halk otobüs muavinlerinin mağduriyeti devam ediyor

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgınına karşı Şanlıurfa’da da tedbirler üst safhaya çıkarıldı.

OTOBÜS ŞOFÖRLERİNİN İŞ YÜKÜ ARTTI

Şanlıurfa’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında özel halk otobüslerinde olan muavinlik sistemi geçici süreliğine kaldırılmıştı. Ancak özel halk otobüsleri şoförleri iş yoğunluğunun artmasından dolayı muavinlerin belirli kriterler dahilinde geri getirilmesini istiyor. Öyle ki şoförler muavinlerin kaldırılmasından dolayı iş yüklerinin arttığını ifade etti.

“BİZ OTOBÜSÜ MÜ KULLANALIM, YOKSA YOLCULARA MI BAKALIM YA DA GİDİP ÜCRETLERİ Mİ TOPLAYALIM”

Ruha Haber Ajansı’na konuşan özel halk otobüsü şoförleri, iş yüklerinin arttığını ifade ederek, “Bildiğiniz gibi koronavirüs kapsamında muavinler kaldırıldı. Tabii ki biz de diyoruz her şeyden önce sağlık gelir. Ancak biz şoförler olarak çok mağdur durumdayız. Şimdi biz otobüsü mü kullanalım, yoksa yolculara mı bakalım ya da gidip ücretleri mi toplayalım. Biz diyoruz ki belirli kriterler dahilinde muavinlik sistemi geri getirilmeli” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir’de Dezenfekte Çalışmaları Devam Ediyor

Viranşehir’de Dezenfekte Çalışmaları Devam Ediyor

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık