Ana Sayfa Eğitim Urfa’da okullar hazır olmadan mı açıldı?

Urfa’da okullar hazır olmadan mı açıldı?

RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa’da bazı okulların hijyene uygun olmadığı halde açıldığı iddia edildi. Bazı veliler ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2020 Pazartesi 12:05
Urfa’da okullar hazır olmadan mı açıldı?

Türkiye'deki koronavirüs salgınında 2020-2021 eğitim-öğretim yılı bugün itibariyle başladı. Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos'ta başlatılmıştı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzaktan yürütülen yeni eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitim, anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda bugün başladı. Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda "1 gün yüz yüze eğitim" şeklinde olacak.

OKULLAR DEZENFEKTE EDİLMEDİ Mİ?

Şanlıurfa’da da okullar açıldı açılmasına ancak velilerden şikayet üstüne şikayet yağdı. İddiaya göre kent merkezi ve ilçelerde birçok okulun pandemi dönemine uygun olarak dezenfekte edilmediği ve dezenfekte edilmeden açıldığı öğrenildi.

VELİLER İL MİLLİ EĞİTİMDEN ŞİKAYETÇİ!

Şanlıurfa’da bazı okulların dezenfekte edilmediği ve okullarda hijyen kurallarına uyulmadığı iddia edildi. Veliler okullarda hijyen kurallarına uygulanmamış olmasından dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tepki gösterdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlkokullar, 8. ve 12. sınıflar 12 Ekim Pazartesi yüz yüze eğitime başlıyor

İlkokullar, 8. ve 12. sınıflar 12 Ekim Pazartesi yüz yüze eğitime başlıyor

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık