Ana Sayfa Yerel Urfa'da KPSS Maratonu Başladı

Urfa'da KPSS Maratonu Başladı

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) maratonu, "Genel Kültür-Genel Yetenek" ve "Eğitim Bilimleri" oturumuyla saat 10.15'te başladı.Tüm Türkiye'de olduğu Şanlıurfa'da da sınav sorunsuz bir şekilde başladı.

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2020 Pazar 11:01
Urfa'da KPSS Maratonu Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 il merkezi ve KKTC Lefkoşa dahil 95 sınav merkezinde yapılan sınavın Genel Kültür-Genel Yetenek'ten oluşan sabah oturumunda adaylara 120 soru yöneltilecek ve 130 dakika süre verilecek.

SINAVLARDAKİ KORONAVİRÜS SALGINI ÖNLEMLERİ

sınavda koronavirüs salgınına karşı tedbirler alındı.Bina gişlerinde sınava girecek tüm adaylara maske ve dezenfektan dağıtıldı.isteyen adaylar kendileri de dezenfektanlarını yanlarında getirdi. Sınav görevlilerine maske ve dezenfektanla birlikte lateks eldiven de dağıtıldı. İsteyen adaylar ve görevliler, kendi maskeleri ve siperlikleriyle de sınava girdi. Sınav görevlilerinin Kovid-19 durumları HES kodları aracılığıyla takip edildi. Kovid-19 ile ilgili durumu olan adaylar, HES kodlarından belirlenerek ve Bilim Kurulunun önerisi doğrultusunda Kovid-19 durumlarına göre gruplara ayrıldı ve sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alındı. Bu durumda olan adaylar, SMS ile sınavdan önce bilgilendirildi. Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmadı. Öte yandan, Şanlıurfa’da Kamu personeli sınavı (KPSS) sınavına son dakikalarda yetişti. Veliler ise dışarıda oturarak çocukları için dualar etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesi yüz yüze eğitim öncesinde temizlik seferberliği başlattı

Haliliye Belediyesi yüz yüze eğitim öncesinde temizlik seferberliği başlattı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık