Ana Sayfa Yerel Ülke darbe eşiğinde Piazza konser derdinde

Ülke darbe eşiğinde Piazza konser derdinde

15 Temmuz darbe girişimi sonrası verilen 250 şehit ve son günlerdeki onlarca şehit haberlerine rağmen Piazza AVM’nin konserlerine devam etmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2016 Çarşamba 19:49
Ülke darbe eşiğinde Piazza konser derdinde

15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle darbeciler tarafından Ankara ve İstanbul’da çok sayıda sivil vatandaş şehit olmuştu. Şanlıurfa’da ise ticari olarak faaliyetlerini sürdüren Piazza AVM sanki ülkede darbe girişimi olmamış, sanki şehit olmamış gibi davranarak 7 Ağustos Pazar günü Şanlıurfa Piazza AVM’de Emre Kaya konseri vereceklerini duyurdu.

15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşları meydanlara çağrısı üzerine kendilerini tankların önüne atarak ve darbecilerin kurşunlarına kendilerini siper eden bu kutsal vatan toprakları için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimize hiç saygısı olmayan Piazza AVM yöneticileri sanki bu ülkede sanki hiçbir şey olmamış gibi hareket etmeleri ve ülkemizin içerisinde bulunduğu bu kritik süreci gözardı ederek konserlerine devam etmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Konu ile ilgili olarak haber sitemize düşüncelerini açıklayan Şanlıurfalı vatandaşlar 15 Temmuz darbe girişiminde bu ülke için canlarını veren 250 şehidimizi görmezden gelen Piazza AVM’ye adeta isyan ederek sanki bu ülkede yaşamadıklarını , demokrasi şehitlerimizin aziz hatıralarını ve onlara saygısı yokmuş gibi hareket ederek konserler düzenlenmesi esefle kınadıklarını belirterek AVM yöneticilerini biraz olsun vicdan sahibi olmaları önceden planlanmış olsa bile bu tür konserlerin şehitlerin kemiğini sızlatacağı konusunda uyarılarda bulunarak Pazar günkü Emre Kaya konserinin iptal edilmesini istediler.

Konu ile ilgili açıklamalara devam eden vatandaşlar; Ülkemizin içinde bulunduğu darbe sürecinde verilen 250 şehit yaralanan binlerce vatan evlatlarını görmezden gelen , Piazza AVM konser etkinliklerini mutlaka iptal etmeli yada önümüzdeki aylara ertelemelidir. Diye açıklamalarda bulunarak Piazza AVM’nin en azından bu süreçte daha da hassas davranması gerektiğini ifade etti.

Haber:Ömer Dodanlı


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşte bugünkü koronavirüs bilançosu!

İşte bugünkü koronavirüs bilançosu!

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık