Ana Sayfa Yerel Tutuklandılar!.. Nazlı ılıcak ve diğerleri...

Tutuklandılar!.. Nazlı ılıcak ve diğerleri...

15 Temmuz ABD destekli darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, Paralel Yapıyla ilişkili oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan, aralarında Nazlı Ilıcak'ın da bulunduğu 17 gazeteci, Savcılık sorgularının ardından tutuklandı.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2016 Cumartesi 13:34
Tutuklandılar!.. Nazlı ılıcak ve diğerleri...

15 Temmuz’daki ABD destekli darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, Paralel Yapıyla ilişkili oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan ve bugün çıkarıldıkları Savcılıktaki sorguları tamamlanan, aralarında Nazlı Ilıcak'ın da bulunduğu 17 gazeteci tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Paralel Yapının  ABD destekli darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında aralarında Nazlı Ilıcak'ın da bulunduğu 17 gazeteci tutuklandı.

Paralel Yapıya yakınlığıyla bilinen aralarında Nazlı Ilıcak'ın da bulunduğu 21 gazeteci, İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Gazeteciler,  işlemlerin hızlıca yürütülmesi için 4 ayrı mahkeme tarafından sorgulandı.

Mahkemece sorguları tamamlandıktan sonra tutuklanmalarına karar verilen gazeteciler, Nazlı Ilıcak, Bayram Kaya, Haşim Söylemez, Seyit Kılıç, Emre Soncan, Cuma Ulus, Büşra Erdal, Habip Güler, Ufuk Şanlı, Yakup Çetin, Erkan Acar, Ali Akkuş, Abdullah Kılıç, Cihan Acar, Bünyamin Köseli, Azmi Kalyoncu ve Hüseyin Aydın,  "Silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan cezaevine gönderildi.

Mahkeme Arda Akın ve Yakup Sağlam'ın yurtdışına çıkış yasağı ve imza şartıyla serbest bırakılmalarına karar verirken, Mehmet Gündem’in ise, herhangi bir adli kontrol şartına gerek görülmeden serbest bırakıldığı öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye'de korona tedbirleri devam ediyor

Haliliye'de korona tedbirleri devam ediyor

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık