Ana Sayfa Yerel Türk vatandaşlığına alınmasını istemiyoruz

Türk vatandaşlığına alınmasını istemiyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Suriyelileri Türk Vatandaşlığına alınmaları için gerekli çalışmaların başlatılacağını söylemesi üzerine başta Şanlıurfalılar olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde tepki yağmaya başladı.

Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2016 Cuma 11:59
Türk vatandaşlığına alınmasını istemiyoruz

Umut DELİ

 

 

RESMİ KAYITLI 550 BİN SURİYELİ URFA’DA!

 

 

Suriye’deki iç savaşın başlamasıyla birlikteŞanlıurfa’ya büyük bir göç dalgası başlamış, ilk günlerde sofralarımızı açtığımız Suriyelilerin olaylar çıkartmasıyla, kentte yarattıkları olumsuzluklar bir değil bini geçince vatandaşlar tepki yağdırmaya başlayarak deyim yerinde ise “ ARTIK YETER” dedirtti.

 

 

HIRSIZLIK, KAPKAÇ, FUHUŞ, CİNAYET, KAVGA!

 

 

2012- 2013 Yılından itibaren Şanlıurfa’nın AkçakaleCeylanpınar ve Suruç ilçelerinde barınan ve misafir olan Suriyelilerin yanı sıra maddi durumu iyi olan veya olmayan binlerce kişide kent merkezine yerleşince kentte yaşam farklı oldu. İlk olarak hırsızlık olayları artmış ardından ise kapkaç, fuhuş, cinayet ve kavga olaylarının ardı arkası kesilmemişti.

 

 

FIRSATÇI EV SAHİPLERİ SURİYELİLERİ KAZIKLADI!

 

 

Maddi durumu iyi olan Suriyeliler kent merkezine akın edince ev kiraları taban yaptı. Genelde eğitim öğretim sezonunda göreve gelen öğretmenler ev kiralarından yakınırken bir darbede Suriyelilerin gelişi ile başladı. 300 TL ile başlayan ev kiraları Suriyelilerin gelişi ile normal bir ev, 500 ila 600 TL’ ye fırlarken kimi semt te ise 1000 TL’ye çıktı. Bazı Suriyeliler ise bu fiyatı ödemek için 2 veya 3 aile olarak kiralayıp hayatlarını sürdürmeye başlarken bu durumdan en karlı çıkan ise ev sahipleri oldu.

 

 

URFALIYA YASAK, SURİYELİYE SERBEST!

 

 

Şanlıurfa’da ekonomi sıkıntısı yaşayan bazı vatandaş yaşam şartları nedeniyle ruhsatsız iş yeri açmış ilerleyen zamanlarda ise Belediyeler tarafından iş yerleri mühürlenerek kapatıldı ve halende kapatılmaya devam ediliyor. Suriyeli vatandaşlar ise hiçbir şekilde vergiye, denetime tabi tutulmadan iş yerini rahatlıkla açıp Şanlıurfa’da deyim yerinde ise “PARANIN ANASINI AĞLATMAYA” başladı.

 

 

VATANINI, TOPRAĞINI BIRAKIP KAÇAN TÜRK VATANDAŞI OLAMAZ!

 

 

Türkiye’de örnek gösterilecek ve gurur duyduğumuz Savaşlarımızda dedelerimiz, atalarımız, ninelerimiz kısacası yediden yetmişe herkes Başta Çanakkale savaşı olmak üzere Şanlıurfa’da da düşmanı bozguna uğratmış ve Türk Bayrağını göklerde dalgalandırmıştı. Suriyeliler ise vatanını, toprağını savunmak yerine kaçmayı tercih etmiş yine Şanlıurfa olmak üzere birçok ile göç gerçekleştirmişti. Yaşanan bu tablo karşısında dün vatanını, toprağını ve Bayrağını bırakıp kaçan Türk vatandaşı asla olamaz diyen Urfalılar, Suriyelilerin Türk vatandaşlığına alınmasına tepki gösterip bunun yanlış bir karar olduğunu söylediler.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni tedbir mi geliyor? Bakan Koca açıklama yapıyor

Yeni tedbir mi geliyor? Bakan Koca açıklama yapıyor

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık