Ana Sayfa Gündem ŞUTSO’DAN TÜRKİYE GENELİ EŞZAMANLI ORTAK AÇIKLAMAYLA DARBEYE BİR KEZ DAHA HAYIR

ŞUTSO’DAN TÜRKİYE GENELİ EŞZAMANLI ORTAK AÇIKLAMAYLA DARBEYE BİR KEZ DAHA HAYIR

ŞUTSO Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu ve TOBB ’ye bağlı il başkanları 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi ile ilgili ortak açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2016 Salı 13:10
ŞUTSO’DAN TÜRKİYE GENELİ EŞZAMANLI ORTAK AÇIKLAMAYLA DARBEYE BİR KEZ DAHA HAYIR

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu, 81 il oda ve borsa başkanı ile eş zamanlı olarak ortak açıklama yaptı. Başkanların yaptığı ortak açıklamada demokrasi vurgusu yapıldı. Konuşmasında “Tük milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi, bu hain kalkışmayı başarısızlığa uğratmıştır " dedi.

Kadir Kılıçoğlu konuşmasında şunları kaydetti: “Demokrasi Vazgeçilmezimiz, Milli İrade Gücümüz, Kardeşliğimiz Geleceğimiz. Değerli Basın Mensupları, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak karşınızdayız. Türkiye’de özel sektörün tamamını temsil eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve 365 Oda ve Borsa olarak 81 ilde bu ortak açıklamayı aynı anda yapıyoruz.15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, Birliğimiz ve Oda - Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk.

Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Tük milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes mutluluk duymalıdır. Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş en büyük takdiri hak etmektedir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki Tüm Siyasi Partilerimizi Cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. Gözü dönmüş darbecilerin, saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan meclisimizle guru duyuyoruz.

Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK’nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz. Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin, tamamen ortaya çıkarılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz. Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır.

Değerli Basın Mensupları, Allah’a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah’ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk. Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Hepimiz demokrasi konusunda toplumda sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz. Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla

sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz.

Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. ”Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerini taşıyacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerin kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız.

Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Kamuoyuna saygıyla duyururuz “dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni Akit şaşırtmadı! Urfalı Bekir Coşkun'un ardından iğrenç başlık

Yeni Akit şaşırtmadı! Urfalı Bekir Coşkun'un ardından iğrenç başlık

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık