Ana Sayfa Siyaset Sendika Temsilcilerinden Demokrasiye Destek

Sendika Temsilcilerinden Demokrasiye Destek

Bugün çeşitli sendika temsilcileri AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek Demokrasiye tam destek verdiklerini bildirdiler. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazül’le bir araya gelen sendika temsilcileri bu Demokratik mücadelede üzerlerine düşeni sonunan kadar yapacaklarını belirttiler. Beyazgül de Bu Demokratik mücadele de tüm siyasi Partilerin STK’ların birlikte hareket ederek önemli mesajlar verdiklerini belitti.

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2016 Perşembe 22:00
Sendika Temsilcilerinden Demokrasiye Destek

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül STK’larla yaptığı toplantıda şunları söyledi. “15 Temmuz günü yapılan müdahalelerden sonra halkımız meydanlarda oldu. Darbeye karşı olması gereken stratejik noktalarda oldular. Bugün darbecilerinde itirafı halkın tepkisi, karşı koyması birçok oyunu bozduğu yönündedir. Bu nedenle sizinde bizimle beraber hareket ettiğinizi çok iyi biliyoruz, yakından takip ediyoruz, meydanlarda sizleri görüyoruz teşekkür ediyoruz. Elbette her şey bitmiş değil, diyerek konuşmalarına devam etti.

İkinci Bir Emire Kadar Meydanlardayız

Tehlikenin atlatıldığını düşünüyorum ama baş Komutanımızın, Cumhurbaşkanımızın emri meydanlarda kalmaya devam edin diyor. İkinci bir Emire kadar halkımız ile birlikte meydanlardayız. Bu çok önemli, biz meydanlarda geceleri kalmaya devam ediyoruz. Sizleri her gece orada görüyoruz ama rehavete kapılmamamız gerektiğini tarihi tecrübelerimiz bizlere göstermiştir. Bu nedenle hassasiyetimiz devam etmektedir. Bugüne kadar yaptığınız bütün gayretlerden, çalışmalardan, birlikteliğimizden Demokrasiye olan katkılarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Bugünden itibaren aslında bakarsan bize düşen büyük kafa karışıklıkları vardı. Tekrar çocuklarımızın eğitimi üzerinde çok durmalıyız. Maddileşmekten kurtarmalıyız, bu milleti. Elbette ki Ülkenin refah içerisinde yaşaması lazım ama sadece bir maddi hayat sunumu batı tarzı bir hayattır. Bizim hayatımız elbette maddi, refah, Osmanlı döneminde üst düzeydi ama bunu destekleyen bir manevi kalkınmaya her birimiz bulunduğumuz yerden önem vermeliyiz. Esas bu işin başlangıcını 28 Şubatta gördük İmam Hatipleri kapattılar, Kuran kurslarımızı kapattılar, Camilerimizi kimsesiz yapmaya çalıştılar, dini değerlerimizle oynamaya devam ettiler. Bundan sonra manevi imar noktasında, maddi imar noktasında birbirimizi destekler şeklinde maddi ve manevi kalkınmayı birlikte yürütmemiz lazım. Burada STK’ların hepsine görev düşüyor. Çocuklarımız var eğer onları inançlı ve imanlı yetiştirmediğimiz takdirde yine bu emperyalist grupların ellerine düşürürüz dedi”.

Memur-Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun yaptığı açıklama da şunlara değindi. “Bu darbeci, cuntacı zihniyete karşı hepimizin ayaklanması gerekir. 15 Temmuz akşamı açıklandığı zaman biz ve tüm hizmet kolu Başkanlarımız, tüm İlçelerimiz, kendi üyelerimiz genel merkezimizle irtibat halinde olarak koordinasyon halinde önce Rabia meydanına sonra AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığına geldik. Kendimize dedik ki gün bu gündür çünkü bu gece ses çıkarmaz isek meydanlara inmez isek bundan sonra bir şey yapmamıza da gerek yok. Allah razı olsun

halktan, milletten bu işe sahip çıktılar gönülden o cefakârlığı, o fedakârlığı, o dik duruşu, o yiğitliği yapıyorlar dedi”.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Parti Hilvan 6. Kadın Kolları Olağan Kongresi

AK Parti Hilvan 6. Kadın Kolları Olağan Kongresi

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık