METROLİFE HASTANESİ

Ana Sayfa Yerel Şanlıurfalı çiftçinin mazot ve gübre desteklemesi ne zaman ödenecek?

Şanlıurfalı çiftçinin mazot ve gübre desteklemesi ne zaman ödenecek?

RHA AJANS/RHA) - Bakan Pekdemirli, mazot ve gübre desteği ödemelerinin 20 Mart itibarıyla ödeneceğini açıklamasına rağmen Şanlıurfalı çiftçilerin halen desteklemeleri ödenmedi.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2020 Salı 10:31
Şanlıurfalı çiftçinin mazot ve gübre desteklemesi ne zaman ödenecek?

Çiftçilere ödenen gübre ve mazot destekleme ödemelerine başlandı. 60 ildeki çiftçilerin ödemeleri yapılsa da içinde Şanlıurfa’nın da olduğu 20 ile henüz ödeme yapılmadı. Şanlıurfa çiftçiler ise destekleme ödemelerinin bir an önce yapılmasını istiyor.

2020 TARIM DESTEKLERİ ÖDENDİ Mİ?

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: “19 ilde, 84 bin 420 üreticiye, 234 milyon lira yem bitkileri desteği, 81 ilde 51 bin 64 üreticiye 97 milyon lira arıcılık desteği ve 11 ilde 125 üreticiye 637 bin lira biyolojik ve biyoteknik mücadele desteği olmak üzere toplam 331 milyon 637 bin lira tutarındaki tarımsal desteklerimizi, bugün saat 18.00 itibariyle, üreticilerimizin hesaplarına yatırmaya başlayacağız.”

TARIM DESTEKLERİ 2020 NE KADAR?

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu. Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 19 lirası mazot, 8 lirası gübre olmak üzere 27 lira destek sağlanacak.

“BİZ ŞANLIURFALI ÇİFTÇİLER ÜVEY EVLAT MIYIZ?”

Şanlıurfalı çiftçi Eyüp Kaya, çiftçilerin zor durumda olduğuna dikkat çekerek, “Biz Şanlıurfalı çiftçiler üvey evlat mıyız? 60 ilin mazot desteklemesi verildi. Malesef Şanlıurfa bu desteklemeden mahrum kaldı. Devlet yetkililerden vekillerimizden, il başkanımızdan ve sayın valimizden bu konu hakkında desteklerini bekliyoruz. Çiftçiler zor durumda bir an önce mazot desteklemelerimiz çiftçilerimizin hesabına yatırılması gerekiyor” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'ya Giriş Çıkışlar Yasaklandı

Şanlıurfa'ya Giriş Çıkışlar Yasaklandı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık