Ana Sayfa Yerel Şanlıurfa Tabip Odası: Asılsız bir haber değildir

Şanlıurfa Tabip Odası: Asılsız bir haber değildir

RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa Tabip Odası, “Konuyla ilgili yapılan açıklama kamu hastanelerinde onkoloji uzmanı olmadığı şeklinde olup asılsız bir haber değildir” dedi.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2020 Cuma 13:30
Şanlıurfa Tabip Odası: Asılsız bir haber değildir

Şanlıurfa’da Onkoloji doktorunun sayısının 1 olması kentte bir yoğunluğa ve mağduriyete neden oluyor. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi konuyla ilgili açıklama yaparken, Şanlıurfa Tabip Odası’ndan ise cevap gecikmedi. Şanlıurfa Tabip Odası yaptığı açıklamada haberin asılsız olmadığını ve hastalarsan birçok şikayet geldiğini ifade etti.

“İLİMİZDEKİ YETERSİZLİKLERİN GÖRMEZDEN GELİNMESİNE NEDEN OLMAKTADIR”

Şanlıurfa Tabip Odası yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Konuyla ilgili yapılan açıklama kamu hastanelerinde onkoloji uzmanı olmadığı şeklinde olup asılsız bir haber değildir. Sadece üniversitede Onkoloji uzmanı olmasının yetmediği yönündedir ve bir çok hastadan gelen şikayetlerden anlaşılmaktadır. Kamu yararına yapılan bir açıklamanın çarpıtılarak sanki üniversiteye giden hastalar mağdur oluyor olarak algılanması ilimizdeki yetersizliklerin görmezden gelinmesine neden olmaktadır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da Karşıdan karşıya geçerken otomobil çarptı: 1 ölü

Urfa'da Karşıdan karşıya geçerken otomobil çarptı: 1 ölü

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık