METROLİFE HASTANESİ

Ana Sayfa Siyaset ÖZYAVUZ BUCAK'A MECLİSTE DESTEK VERDİ...

ÖZYAVUZ BUCAK'A MECLİSTE DESTEK VERDİ...

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Bucak için Yaptığı Açıklamaya Şanlıurfa MHP Milletvekili İbrahim Özyavuz Sert Tepki Gösterdi.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2018 Çarşamba 00:37
ÖZYAVUZ BUCAK'A MECLİSTE DESTEK VERDİ...

HDP İstanbul Milletvekilinin Açıklamasında Bucak'ı Hedef Aldı

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Bucak için “MHP Siverek Belediye başkan adayıymış bir kasaba politikacısı. Herkesi tehdit ediyor ve diyor ki rakiplerine: ‘Elleriyle mezar kazmaya başlasınlar, hiçbir rakip partinin arabası bu ilçede buralarda dolaşamaz’ Tabii, siz Suruç’taki katliamın, orada katledilen insanların hesabını sormazsanız, hastaneye girilip insanların hasta yataklarında kurşunlandığı bir katliamın hesabını sormazsanız bu tür kasaba politikacıları da çıkar, kendileri dışındaki tüm siyasi partileri böyle kolaylıkla tehdit eder ve sizin savcılarınız da bunu böyle seyrederler” dedi.

Şanlıurfa MHP Milletvekili İbrahim Özyavuz Şanlıurfa Siverek MHP Belediye Başkan Adayı Fatih Bucak'ın Güneydoğu TV'de Yaptığı Açıklama İle İlgili TBMM'de Açıklama Yapıp Bucak'a Sahip Çıkıp Bucak'ın Haklı Olduğunu Yerinde Bir Söz Olduğunu Söyledi.

İbrahim Özyavuz'un Açıklaması

İBRAHİM ÖZYAVUZ (Şanlıurfa) - Sayın Başkan, çok değerli milletvekilleri; az önce, hatip konuşmasında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesiyle ilgili, orada Milliyetçi Hareket Partisinden aday olan, yılllarca bölücü terör örgütüyle mücadele etmiş bir ailenin ferdi olan Sayın Fatih Bucak'la ilgili bir sataşmada bulundu.

Dolayısıyla, bizim partimizi de hedef aldı; onun için cevap vermek üzere huzurunuzdayım.

Bölgede on beş sene belediye başkanlığı yapan bir siyasetçiyim. Bucak ailesinin ne mücadelelerle Siverek'te siyaset yaptığını çok iyi biliyorum.

Dolayısıyla, bölgede siyaset yapan birisi olarak PKK terör örgütü tarafından defalarca tehdit edilmiş bir siyasetçiyim.

2015 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçildiğimde tehditler alarak Şanlıurfa Yenişehir'de arabam bombalandı.

Yine, orada Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında siyaset yapanların sürekli tehdit edildiğini biliyorum.

Fakat burada önemli olan, Şanlıurfa'nın ilk bayan milletvekilini de çıkaran ve geçmişte il olan Siverek'in ve Siverek halkının da küçümsenerek bir kasaba olarak bahsedilmesi.

Dolayısıyla hatibi kınıyorum. Siverek geçmişten bugüne Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gerçekten yanında yer alan yiğit insanların diyarıdır.

Siverek Karacadağ bölgesi yaşayanları Türkmen'dir.

Şanlıurfa kenti bir Türkmen kentidir.Dolayısıyla hatibin buradan yaptığı bu yanlış ve aşağılayıcı konuşmasını reddediyorum, kendisini de buradan kınıyorum.

Çünkü Fatih Bucak kendisine yapılan tehditlere karşı orada "Ben buraya siyaset yapmaya değil, ölmeye geliyorum." terimini kullandı. Doğru yerde ve isabetli olarak kullanmıştır. Teşekkür ediyorum. 

 

tarafmedya.com

 

YORUMLAR
 • yorum2018-11-22 20:53:59Mustafa altunok

  Sn faih bucağın türk milleti olarak arkasındayız,yanıdayız.varol başkan.

 • yorum2018-11-21 16:53:03Mustafa

  Sanliurfa sehri sadece turkmen sehri deqil burda Yasayan arap nüfusu da Var

 • yorum2018-11-21 12:20:03Halil Elmas

  Helal olsun sayın milletvekilim #İBRAHİM #ÖZYAVUZ

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz “Kendi iradesini üstün bilen kesimler için bir kötü misaldir 27 Mayıs”

“Kendi iradesini üstün bilen kesimler için bir kötü misaldir 27 Mayıs”

Kurumsal

İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  Yukarı Çık