Ana Sayfa Gündem Muhammed Dahlan! Ortadoğudaki her kanlı eylemde parmağı var

Muhammed Dahlan! Ortadoğudaki her kanlı eylemde parmağı var

Mursi’yi deviren Sisi cuntasının finansörü olan Muhammed Dahlan, BAE’nin desteği ile Gezi olaylarında da rol aldı. Dahlan Filistin lideri Yaser Arafat'ın ölümünden de sorumlu tutuluyor

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2016 Cuma 10:10
Muhammed Dahlan! Ortadoğudaki her kanlı eylemde parmağı var

FETÖ lideri Gülen'in röportaj verdiği Al Ghad hakkında çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Mısır'dan yayın yapan Al Ghad, Filistin lideri Yaser Arafat'ın ölümünden sorumlu tutulan Muhammed Dahlan'a ait. El-Fetih üyesi olan ve İsrail'in Gazze bombardımanlarında işbirlikçi olarak gündeme gelen Muhammed Dahlan'ın adı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeniden gündeme geldi. Guardian'ın eski editörü David Hearst, Türkiye'deki darbe girişiminde FETÖ'cü hainlerin Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) işbirliği içinde olduğunu ve darbe girişiminin Muahmmed Dahlan üzerinden finanse edildiğini yazdı.

GERÇEK HAYAT DEŞİFRE ETTİ

Dahlan'ın BAE'nin kontrolünde Erdoğan'a karşı bir darbe girişiminde olduğunu ise Gerçek Hayat dergisi 7 ay önceki sayısında kapaktan yayınlamıştı. Gerçek Hayat'ın 18-24 Ocak tarihli “Erdoğan'a çok uluslu darbe planı" başlıklı kapak dosyasında yer alan haberde Muhammed Dahlan üzerinden finanse edilen darbe planının detaylarına yer verilmişti. Gerçek Hayat'ta yer alan Sinem Köseoğlu imzalı habere göre, Muhammed Dahlan 14 Aralık tarihinde Abu Dhabi'deki ofisinde medya dünyası ve siyasetçilerden oluşan 15 kişilik bir grupla toplantı yaptı.

ERDOĞAN ALEYHİNE KAMPANYA

Toplantıda Erdoğan aleyhine yürütülecek kampanya ise şöyle belirlendi; Arap medyası ve muhalif Türk medya tarafından Erdoğan'la ilgili kötü algı oluşturma ve yayma. Türkiye'deki Erdoğan ve Adalet ve Kalkınma Partisi muhaliflerine destek verme, finansal destek sağlama. Türkiye'de kaosun yayılması, güvenliğin zedelenmesi ve Erdoğan'a karşı ayaklanmalar olması adına PKK'ya destek verilmesi. Ordu içinde Erdoğan ve Ak Parti'ye muhalif askeri liderlere destek verme.

DAHLAN YİNE SAHNEDE

Muhammed Dahlan, FETÖ lideri Fetullah Gülen'i Mısır'da sahip olduğu Al Ghad televizyonuna çıkarıp Türkiye'yi tehdit etmesine aracılık etti. Al Ghad kanalı, Mısır ve Körfez'den dört yatırımcı ile birlikte BAE'nin Başbakan Yardımcısı Mansour bin Ziyad al-Nahyan'ın desteği ile Mart ayında yayına başladı. Kanalın fikir babaları ise Mısır başkanlık seçimlerini kaybetmiş olan Ahmet Şefik, BAE gayri resmi sözcüsü Dhahi Khalfan ve İhvan karşıtı BAE'nin finanse ettiği Muahmmed Dahlan olarak biliniyor. Birleşik Arap Emirlikleri'nin kontrolünde olan basın-yayın organları adeta FETÖ medyası gibi çalışıyor.

KAYNAK:YENİ ŞAFAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Öğretmenevi’nden çıkarılan 3 işçi daha mahkemeyi kazandı

Öğretmenevi’nden çıkarılan 3 işçi daha mahkemeyi kazandı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık