Ana Sayfa Yerel MİRDESİLER SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ üyeleri 15 Temmuz da yapılan darbeyi hep birlikte kınadılar.

MİRDESİLER SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ üyeleri 15 Temmuz da yapılan darbeyi hep birlikte kınadılar.

Şanlıurfa'da en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından olan MİRDESİLER SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ üyeleri 15 Temmuz da yapılan darbeyi hep birlikte kınadılar.

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2016 Çarşamba 14:39
MİRDESİLER SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ üyeleri 15 Temmuz da yapılan darbeyi hep birlikte kınadılar.
Şanlıurfa'nın en büyük aşiretlerinden olan Mirdesiler DARBEYE HAYIR, SÖZ MİLLETİNDİR sloganları arasında basın açıklamasında bulundular. Mirdesiler Derneğinde toplanan bütün üyeler Dernek Başkanı M. Askeri Küçükkaya tarafından okunan basın bildirisinin ardından DARBEYE HAYIR SÖZ MİLLETİNDİR. DARBEYE KARŞIYIZ şeklinde sloganlar attılar. Dernek Başkanı M. Askeri Küçükkaya basın bildirisinde: Demokrasimizi rafa kaldırmak, ülkemizde iç savaş çıkarmak, kardeşi kardeşe kırdırmak niyetinde olan bedbaht insanların istek ve arzuları milletin duyarlığı ile akamete uğramıştır. Milletimiz destan yazmıştır. Mazlum ve özgürlükleri ellerinden alınan dünya insanlarına örnek olmuştur. Gösterilen cesaret ve kahramanlık her türlü takdirin üstündedir. Darbeciler Cumhurbaşkanımıza, Genel Kurmay Başkanımıza ve Türkiye Büyük Millet Meclisimize kastetmişlerdir. Sivil halkımıza silahlı saldırıdan kaçınılmamıştır. Masum ve günahsız insanların kanı ellerine bulaşmıştır. Ülkemizin bağımsızlığına saldırılmıştır. İnsanlarımızın geleceğine darbe yapılmak istenilmiştir. Çocuklarımızın korku atmosferinde yaşamasına sebep olmuşlardır. Milletimizin cesareti ve imanından aldığı güçle indiği meydanlar darbecilere dar edilmiştir. Bize düşen en büyük görev her zaman duyarlı ve dikkatli olacağız. Ülkemizin bağımsızlığına kastedenlere göz açtırmayacağız. Müspet hareket edeceğiz. Demokrasi hak ve hukuk zemininde sesimizi yükselteceğiz. Demokrasimize sahip çıkacağız. Demokrasi ve özgürlük nöbetlerinde bulunacağız. Devletimizin ve milletimizin yanında olacağız. Her zaman çok dikkatli olacağız, ülkemize ve demokrasimize düşman olanlara geçit vermeyeceğiz. Her zaman ki sözümüz; Yaşasın Türkiye, Yaşasın Demokrasi. Darbeye Hayır. Söz Milletin olacaktır " şeklinde okunan basın bildirisi ile Mirdesi Aşireti üyeleri büyük bir olgunlukla dağıldılar.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Toprak'tan Mevlid kandili mesajı

Toprak'tan Mevlid kandili mesajı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık