Ana Sayfa Eğitim Milli Eğitim Müdürlüğü Açıkladı! O sınavlarda erterlendi

Milli Eğitim Müdürlüğü Açıkladı! O sınavlarda erterlendi

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı ve Açık Öğretim Lisesi ve Meslekî Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı ileri bir tarihe ertelendi

Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2016 Perşembe 12:20
Milli Eğitim Müdürlüğü Açıkladı! O sınavlarda erterlendi

İŞTE MEB'DEN YAPILAN O AÇIKLAMA:

Merkezi Sistem Sınav Yönergesi kapsamında 23 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS-3) ile 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan Açık Öğretim Lisesi ve Meslekî Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı FETÖ/PDY terör örgütü darbe kalkışması nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.
Bu kapsamda; daha önce ertelendiği duyurulan MTSAS-3 sınavı, MTAS-4 sınavıyla birleştirilerek 27 Ağustos 2016 tarihinde saat 11.00' de yapılacaktır. Açık Öğretim Lisesi ve Meslekî Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı’nın ise 21 Ağustos 2016 tarihinde yapılması Bakanlığımızca kararlaştırılmıştır.
Ayrıca, üniversite sınavlarına girerek herhangi bir üniversiteyi kazanan açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencilerinin kayıt hakları mezuniyet durumlarına göre saklı kalacaktır. Konuyla ilgili Bakanlığımızca Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile gerekli görüşmeler yapılmış, dolayısıyla öğrenciler herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ŞANVAK’TAN MÜJDE, 
BURS ALMAYA HAK KAZANAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ BELLİ OLDU

ŞANVAK’TAN MÜJDE, BURS ALMAYA HAK KAZANAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ BELLİ OLDU

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık