Ana Sayfa Yerel Milletvekilleri Hilvan'da Demokrasi Nöbetinde

Milletvekilleri Hilvan'da Demokrasi Nöbetinde

Darbe girişiminin ardından yurt genelinde başlayan milli iradeye sahip çıkma ve demokrasi nöbeti Hilvan'da da devam ediyor.

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2016 Salı 16:14
Milletvekilleri Hilvan'da Demokrasi Nöbetinde

Darbe girişiminin 11. gününde de darbeyi protesto etmek ve demokrasi nöbetini tutmak amacıyla 100. Yıl Meydanına gelen binlerce kişiye Şanlıurfa Ak Parti Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri ve Ahmet Eşref Fakıbaba ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi'den de destek geldi.

 

Hilvan Kaymakamı Ahmet Özay, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Ak Parti İlçe Başkanı Hanif Düzme, Ak parti Hilvan belediye meclis üyesi  Salih Aktaş , İlçe Emniyet Müdürü Mümin Özmen, STK başkanları ve vatandaşların katıldığı demokrasi nöbetinde konuşan Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, toplanan kalabalığa Kürtçe hitap etti. Cevheri;

'Darbenin ne demek olduğunu en çok Hilvanlıların biliyor. 12 Eylül 1980' de yaşanan darbede Hilvanlıların çok büyük acılar çektiğini, bunun izlerinin halen devam ettiğini biliyoruz. Onun için bugün yapılan darbe girişimi sonrası tutulan sadece demokrasi nöbeti değildir. Aynı zamanda bunun bilincinde olan Hilvanlılar, malının, canının ve namusunun da bekçiliğini yapıyor' dedi.

 

Kalabalığın toplandığı meydanda önceki darbeleri anlatan sinevizyon gösterisinin ardından konuşan Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, darbe girişimi sırasında bombalanan meclisin içinde yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Darbe girişiminde bulunanlar için "şerefsizler" diyen Fakıbaba, Türkiye'yi darbe girişiminden halk kurtarmıştır ifadelerini kullandı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, başkalarına uşaklık eden zihniyetler bu yüce milletin asla önünü kesemeyecek ve muvaffak olamayacaklardır şeklinde konuştu.

 

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ise Hilvanlıların demokrasi yanlısı olduklarını söyleyerek şu ifadeleri kullandı.

'Milli iradeye sahip çıkan ve sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutup alanları terk etmeyen Hilvanlı hemşerilerime minnettarım. Burada parti gözetmeksizin her

düşünceden, her partiden gelen insanlar var. Demokrasiye inanan, demokrasiye saygı duyan herkes burada. Bu da bizim birbirimize bağlı olduğumuzu ve ayrılmaz bir bütün olduğumuzun en açık ifadesidir. Allah'ın izniyle bu birlik ve beraberliğimiz devam ettikçe, bu ülkeye kimse yan gözle bakamayacak ve bir daha böyle haince bir girişimde bulunmayacaktır' dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kafa kafaya çarpıştı ! 3 ölü,1 yaralı

Şanlıurfa'da Kafa kafaya çarpıştı ! 3 ölü,1 yaralı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık