Ana Sayfa Yerel KARA VE OKKAŞ AİLLERİ BARIŞTI…

KARA VE OKKAŞ AİLLERİ BARIŞTI…

Şanlıurfa Hacı Bekir sofrasında bundan 4 yıl önce Şanlıurfa Kapaklı Pasajda meydana gelen ve 1 kişinin öldüğü 4 kişinin yaralandığı Kara ve Okkaş ailesi arasında husumet barışla sonlandı.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2019 Salı 16:01
KARA VE OKKAŞ AİLLERİ BARIŞTI…

Hacı Bekir sofrasında verilen barış yemeğiyle iki aile mensupları bir araya geldi. Okunan dua ve Fatihalarla barış yemini pekiştirildi.

Hacı bekir sofrasında olan barış törenine Ak parti il başkanı Bahattin Yıldız,Şanlıurfa Büyükşehir Başkan Vekili Ahmet Kaytan,Geçmiş dönem Ak parti Şanlıurfa milletvekili Seydi Eyyüpoğlu,Eyyübiye belediye başkanı Mehmet Kuş,Haliliye belediye başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü belediye başkanı Metin Baydilli,Bozova belediye başkanı Suphi Aksoy,Ticaret Sanayi odası başkanı İbrahim Halil Peltek,Ak Parti il başkan yardımıcısı Tuna Aksoy,Esnaf Sanatkarlar ve odalar birliği başkanı Mehmet Şefik Bakay,Bezikiler Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Kara,Şanlıurfa il Müftüsü Mehmet Taştan,Ak parti Karaköprü ilçe Başkanı Sait Ağan,Ali Topal,Geçmiş dönem belediye başkanlarından Nihat Çiftçi,Mehmet Ekinci,Kanal Urfa yönetim kurulu başkanı İbrahim Toru, ŞUTİM Sebzeciler ve meyveciler derneği başkan yardımcısı Mehmet Mermer, İş adamlarından Hadi Altun,Emin Yetim,Fuat Altun,İbrahim İletmiş,Hakim Karadaş,Yılmaz Altun,Şükrü Yüksel,Beziki aşireti mensupları,Kara ve Okkaş ailelerinin yakınları katıldı.

Ak parti il başkanı Bahattin Yıldız,selamlama konuşması yaparak her iki aileye teşekkür etti.Allah bir daha böyle acılar göstermesin Kara ve Okkaş ailelerine teşekkür etti.

Kara ve Okkaş ailelerinin barışını İş adamı Hadi Altun,Ali Topal,Geçmiş dönem Bozova belediye başkanı Hasan Arusoğlu barışa üncülük ettiler.

Geçmiş dönem Bozova belediye başkanı Hasan Arusoğlu ise Emeği geçenlere ve her iki ailemizin fertlerine teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra bu tür acılar görmeyiz. Allah bir daha yataşmasın özellikle Kara ve Okkaş ailelerine bir kez daha teşekkür ediyorum.Bu barışta başta emeği gecen Hadi Altun ve Ali Topal hocama çok teşekkür ederim dedi.Ali Topal ise bende Kara ve Okkaş ailelerine çok teşekkür ederim. Barışın her iki aile için kalıcı olması, diğer husumetli aileler içinde barışa vesile olması temennisinde bulunan Ali Topal, barışa vesile olanlara teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sağlık Bakanı Koca'dan Şanlıurfa Şehir Hastanesi açıklaması!

Sağlık Bakanı Koca'dan Şanlıurfa Şehir Hastanesi açıklaması!

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık