Ana Sayfa Yerel Hilvan'da Yaz Okuluna Büyük İlgi Var

Hilvan'da Yaz Okuluna Büyük İlgi Var

Hilvan belediyesi tarafından başlatılan yaz okulu uygulamasına ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin yanı sıra liseden mezun olanlar da büyük ilgi gösteriyor.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2016 Perşembe 17:16
Hilvan'da Yaz Okuluna Büyük İlgi Var

Belediyeye bağlı Bilgi Evi projesinin hayata geçmesiyle beraber, yaz okullarında eğitim gören ilkokul, ortaokul lise ve lise mezunlarıyla birlikte üniversitede ön lisans mezunlarının eğitim gördüğü Bilgi Evi'nde Türkçe, matematik, tarih, coğrafya, sosyal bilgiler, resim ve müzik dersleri veriliyor.

 

Eğitimi bir adım daha ileri taşımak adına ellerinden gelen katkıyı sağladıklarını ifade eden Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, bilgi evinde KPSS'ye hazırlık kursları bile veriliyor dedi.

 

Eğitimdeki hedeflerinin çok daha büyük olduğunu ve bu hedeflerine varmak için, ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Bayık, 'Hilvan ilçemizin temel ekonomisi tarıma dayalı olduğu için, eğitim dönemlerinde bir çok öğrencimiz ailesiyle birlikte mevsimlik işçi olarak il veya ilçe dışına çalışmaya gidiyor. Bu nedenle işçi olan öğrencilerimiz eğitim noktasında geride kalıyor. Aradaki bu açığı en aza indirmek amacıyla, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle açılmış olan Bilgi Evi'nde temel dersler veriliyor. Verilen temel derslerin yanında yine özel yetenek gerektiren resim ve müzik dersleri de veriliyor. Ayrıca üniversiteye hazırlık ve ön lisans mezunları için KPSS' ye hazırlık için de donanımlı branş öğretmenlerimiz tarafından dersler verilmektedir.

 

Hilvan Belediyesi tarafından açılan Bilgi Evi'nde toplam 165 öğrenci eğitim görüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa Valiliği, İzmir'deki depremzedeler için yardım kampanyası başlattı

Urfa Valiliği, İzmir'deki depremzedeler için yardım kampanyası başlattı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık