Ana Sayfa Yerel Hilvan'da Milli İrade ve Demokrasi Nöbeti Sürüyor

Hilvan'da Milli İrade ve Demokrasi Nöbeti Sürüyor

Darbe girişiminden bu yana darbecilere tepki gösteren Hilvanlılar, Milli İrade ve Demokrasi Nöbetini sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2016 Cumartesi 04:00
Hilvan'da Milli İrade ve Demokrasi Nöbeti Sürüyor

Her gün 100. Yıl Meydanı'nda toplanan yüzlerce kişi yapılan darbe girişimini kınamak ve demokrasiden yana ifade etmek için meydan da sabahlıyor.

Darbeyi protesto eden vatandaşlara destek vermek için Hilvan'a giden Ak Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı İbrahim Kaymaz ile eğitimci ve ekonomist İsa Balay, burada toplanan kalabalığa hitaben konuşarak sonuna kadar direneceklerini söyledi.

Devletin her kurumuna sızan FETÖ'cülerin yaptıkları planlarını halkın bozduğunu ifade eden İsa Balay;

'FETÖ'cüler devleti ele geçirmek ve hain emmelerine ulaşmak için 40 yıldan bu yana kılıktan kılığa girerek devletin her kurumuna ve her kademesine sızdılar. Ancak yaptıkları plan, imanlı ve inançlı halkın iradesi karşısında ezilerek paramparça oldu' dedi.

 

Halkın gösterdiği irade karşısında gurur duyduklarını söyleyen Ak Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı İbrahim Kaymaz, yapılan tüm hain girişimleri halkımızla, siyasi partilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, emniyet mensubu arkadaşlarımızla ve darbe karşısında dik duran askerimizle beraber milli iradeye sahip çıkarak vatanımızı, toprağımızı, çocuklarımızı ve geleceğimizi hep beraber kurtardık. ne mutlu bizlere ki; böyle bir halkımız var' diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Siverek’te kaldırımlar yenileniyor

Siverek’te kaldırımlar yenileniyor

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık