Ana Sayfa Yerel Hilvan, Darbe Girişiminin 8 Gününde de Milli İradeye Sahip Çıkma Nöbetinde

Hilvan, Darbe Girişiminin 8 Gününde de Milli İradeye Sahip Çıkma Nöbetinde

15 Temmuz akşamı başlayan darbe girişiminin 8. gününde de Hilvan milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak için meydanlardan ayrılmadı.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2016 Cumartesi 10:30
Hilvan, Darbe Girişiminin 8 Gününde de Milli İradeye Sahip Çıkma Nöbetinde

8 Günden beri kesintisiz bir şekilde meydanlarda sabahlayan Hilvanlılar, gerekirse bunu sonuna kadar sürdüreceklerini, cumhur başkanına, cumhuriyete, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkacaklarını belirtti.

 

Demokrasi ve milli iradeye sahip çıkmak için gelen ve kadınların da katıldığı demokrasi nöbetinde, 27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971 ve 1 Eylül 1980 darbelerini konu alan film izletildi. Ardından darbe girişiminin gerçekleştiği gecede kendilerini tanklara ve kurşunlara hedef edip şehit olanlar için mevlit okutarak çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

Her gün giderek artan kalabalığın vatan toprakları için daha sağlam bir iradeyi oluşturduğunu söyleyen Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık,

'Hilvan halkı demokrasi yanlısıdır. Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Hilvan'ın da bu konuda asla geri adım atmayacağını ve taviz vermeyeceğine inanıyorum. Çünkü daha önce darbe dönemlerinde büyük acılar yaşayan Hilvanlı hemşerilerim bunun izlerini henüz üzerinden atmış değildir. Yeniden acı günlerine dönmek istemeyen ve yeni acılar yaşamak istemeyen Hilvanlı hemşerilerim, bugün burada ne için durduğunu ve neyi savunduğunun bilincindedir. Böylesi bir inançla ve bilinçle hareket eden insanımız varken İnşallah yarınlarımız güzel ve umutlu olur' dedi.

 

Video Direk Link:

https://www.youtube.com/watch?v=zzS3wOp4LwU&feature=youtu.be

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da otomobilin çarptığı kişi yaşamını yitirdi

Şanlıurfa'da otomobilin çarptığı kişi yaşamını yitirdi

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık