Ana Sayfa Yerel Ekinci’den ŞUÇGAD’ta ziyaret

Ekinci’den ŞUÇGAD’ta ziyaret

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimin ardından gösterdiği demokrasi dersiyle tüm Urfalıların gönlünde taht kuran Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve Eyyübiye Belediye Başkan yardımcısı İlhami Günbeği Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD) Başkanı Tahir Gülebak’ı ziyaret ederek teşekkür etti.

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2016 Perşembe 12:17
Ekinci’den ŞUÇGAD’ta ziyaret

Yaşanan darbe girişimi ve sonrasındagazetecilerin izlediği yayın politikası ve doğrudan yana olmalarını taktir eden Ekinci, bu nedenle tüm gazetecilere teşekkür etti.

 

 

 

“DARBE GİRİŞİMİ MİLLETİMİZİN YOĞUN GİRİŞİMİYLE DEMOKRASİ ŞÖLENİNE DÖNÜŞTܔ

 

 

Yaşanan darbe girişiminin ardından tüm vatandaşların üzerine düşen görevini yaptığını belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, darbe girişimin milletin iradesiyle demokrasi şölenine dönüştüğünü ifade etti.

 

 

Ekinci sözlerini şöyle sürdürdü;

 

 

“Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Gülebak’ı ziyaret ettik. Biliyorsunuz 15 Temmuz darbe girişimi milletimizin yoğun girişimiyle demokrasi şölenine dönüşmüştür. Bu darbe sürecinin demokrasiye dönüşmesinde herkese düşen görevler vardı ve bu görevler iyi bir şekilde yerine getirildi. Tüm sivil toplum kuruluşları milletimiz müthiş bir duruş sergiledi. Yine basınımızın güzide temsilcileri de hakikaten görülmemiş bir başarı girişim bir direniş sergilediler. Gerek yaptıkları haberleriyle gerekse doğru olanın yanında durmalarıyla güzel bir duruş sergilediler. Bizde bu anlamda sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretler kapsamında karşılıklı görüşmeler yapıyoruz. Bundan sonrası ile ilgili bu mücadelelerin devam etmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Darbe kalkışması şu an itibariyle bertaraf edilmiş durumda. Ama bunun değişik yönde mücadeleleri vardır. İşin bir sosyolojik, ekonomik, kültürel boyutları vardır. Bu boyutlardan hareketle de bizim mücadelemizi, direnişimizi kurtuluş mücadelemizi devam ettirmemiz gerekmektedir. İş adamlarımızın yatırımlarını olabildiğince arttırması gerekiyor. Milletimizin tavrını olabildiğince ortaya koyması gerekiyor. Basınımız kendi içindeki yanlış insanları dışına atması gerekiyor. Resmi kurum ve kuruluşlarımız bağırsaklarını iyi bir şekilde temizlemesi gerekiyor. Bütün bu temizliklerden sonra daha güzel bir Türkiye ortaya çıkacaktır. Tabi ki bu şunu göstermiştir Türkiye sınırları içerisinde yaşayan insanlarımız nasıl destanlar yazığını ortaya koymuştur. Ziyaretlerimizi sürdürüyoruz ve bütün halkımıza üstün duruşlarından dolayı teşekkürlerimizi arttırıyoruz”

 

 

“BİR TALİMAT DEĞİL O AN OLUŞAN BİR REFLEKSTİR”

 

 

Darbe girişimi sırasında Eyyübiye Belediyesine ait araçların Tugay ve Jandarma önlerini kapatarak Tankların çıkışlarına izin verilmemesi sürecinin sorulması üzerine Başkan Ekinci bir talimat değil refleks olduğunu ifade etti.

 

 

Darbe sırasında yolda olduğunu ifade eden Mehmet Ekinci; “İl dışındaydım ile doğru dönüş yolundaydım 2 saatlik bir süre kalmıştı haberi aldığımda ama bizim gerek Tugay’ın önüne gerekse Jandarma komutanlığımızın önüne iş makinalarımızı çekmemiz her hangi bir talimat sonucunda olmuş bir durum değildir. O anda yaşanan bir reflekstir. Yoldayken talimatımızı verdik iş makinalarımız her hangi bir yanlışa meyil vermeme adına böyle bir girişimimiz oldu iş makinalarımızı Jandarma Alay Komutanlığı ve 20. Mekanizma Tugay’ının önüne konuşlandırdık. Durum normale döndükten sonra ordumuzun içindeki peygamber ocağı içerisindeki yanlış insanlar arındırdıktan sonra bu ordu bizim ordumuz dedik. O saatten sonra bizim görevimiz bu anlamda bitmişti bizde araçlarımızı çektik. Ayrıca ordu içerisinde bu darbe karşısında iyi olanların duruşları da bizim için unutulmayacak bir durumdur. Şimdi tabi Tugay bizim Tugayımız, ordu bizim ordumuz ordunun içine sızanlar da bertaraf edildi. Bu ordu milletin ordusudur” dedi.

 

 

“DURUŞUNDAN DOLAYI BAŞKANIMIZI TEBRİK EDERİM”

 

 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye ziyaretinden dolayı teşekkür eden ŞUÇGAD Derneği Başkanı Tahir Gülebak yaptığı açıklamada hainlere karşı dik duran Mehmet Ekinciye, medya kuruluşlarına, üyelerine ve vatandaşlara teşekkür etti.

 

 

Gülebak; “Eyyübiye Belediye başkanımız bugün derneğimizi ziyaret ettiği için kendisine ve ekibine canı gönülden teşekkür ediyorum. Sağolsunlar basın görevini yaptığı gibi Eyyübiye Belediyesi’de 24 saat ekibiyle, işçisiyle, arabasıyla havayı takip etti, Tugay’ı takip etti ve bir zafer havası yarattı. Halkımıza bir güven verdi. Bu katkılarından dolayı, bu hainlere karşı göstermiş oldukları hassasiyetlerinden dolayı Eyyübiye Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Aynı zamanda 11 Nisan kurtuluş savaşı gibi Şanlıurfa halkı, Şanlıurfa Basını gerçekten birlik ve beraberliğimizi sağladık. Şanlıurfa’da birçok ilden daha çok insan sokağa döküldü” sözlerini kullandı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşte bugünkü koronavirüs bilançosu!

İşte bugünkü koronavirüs bilançosu!

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık