Ana Sayfa Eğitim EĞİTİM HER KOŞULDA DEVAM ETMELİ!

EĞİTİM HER KOŞULDA DEVAM ETMELİ!

Şanlıurfa SİMYA Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Remzi URLUK, yeni eğitim öğretim yılının gerektirdiği kampüs yaşamı, pandemi koşulları ve uzaktan eğitim konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2020 Pazartesi 14:12
EĞİTİM HER KOŞULDA DEVAM ETMELİ!

URLUK,değerlendirmesinde velilerimizin hem yüz yüze eğitimle hem de onlıne eğitimle ilgili tereddütleri olduğunu,bu duyguları gayet anlaşılabilir bulduğunu belirtti.Bu kaygıları gidermek için planlı hareket ettiklerini “temiz ve hijyenik bir okul” için tüm tedbirlerin alındığını söyledi.Simya Kolejinin giriş çıkışlarında, dersliklerde,yemekhane ve kantinde gerekli tüm önlemlerin alındığına ve her aşamada veliyi bilgilendirici içeriklerle desteklediklerine,kurum olarak velinin bilgilendirilip içinin rahat etmesine önem verdiklerine değindi.Yüz yüze ve online eğitimin farklı dinamikler olduğunu vurgulayan URLUK, koşullar ne olursa olsun eğitimin en iyi şekilde devam etmesi gerektiğini söyledi ve ekledi: "Pandemi dönemi bir kez daha gösterdi ki eğitim ve sağlık, toplumlar için vazgeçilmez iki unsurdur. İkisinde de kesinti,duraklama olamaz. Bizim petrol,doğalgaz gibi doğal kaynaklarımız yok, ülkemizin dışarıya bağımlı olmaması için üretim yapmalıyız.Bunu da ancak eğitimini tam anlamıyla almış, iyi yetişmiş bir toplum ile gerçekleştirebiliriz.Eğitimin kesintiye uğramaması ve toplumumuzda olumlu sonuçlar elde etmek için elimizden geleni yaptık.Bu konudaki sorumluluklarımızın farkındayız."

ÇOCUKLAR, YETİŞKİNLERE GÖRE DAHA DİKKATLİ

Tüm tedbirlerin uygulandığı kampüs yaşamında eğitimin güvenle devam ettiğini,17 Ağustos‘tan itibaren yüz yüze eğitim yaptıklarını, bilim insanlarının tavsiyeleri ve gözlemleri ile belirlenen önlemlerin okullarında HİBRİT sistemi olarak uygulandığını vurgulayan URLUK,öğrencilerin yeni normalleşme sürecine uyumda çok başarılı olduğunu belirterek bu konuda çocukların yetişkinlere göre daha kuralcı ve dikkatli olduğunun altını çizdi. “Eğitimin telafisi olmaz” diyen URLUK, bundan dolayı eğitime ara vermediklerini ve şu anda okullarında sağlıklı,mutlu,sevgi dolu bir ortam olduğunu;öğretmenlerin de özverileriyle, uyarılarıyla öğrencilere örnek olduklarını söyledi..

DİJİTALLEŞMEYE YATIRIM

Dijitalleşmeye yatırım yaptıklarını ve sınıflarını akıllı tahta ile donatıklarını söyleyen URLUK, zaten Simya Okulları olarak yıllardır bu konu ile ilgili büyük yatırımlarının varlığını ve otomasyon bilişim sistemi(OBS) gibi çok kullanışlı bir sistemi geliştirdiklerini söyledi. "Öğrencilerimiz,bu sistem üzerinden yazar kadrolarımızdan ders videolarına erişebilir. Velilerimiz, çocuklarının ödev takibini, sınav sonuçlarını ve analizlerini, okulumuzda gerçekleşen tüm etkinlikleri, öğrencinin yemekhanede yediği yemeğin çeşidini, kantinde yaptığı harcamanın gıda cinsini ve bir sürü veriyi bu sistem üzerinden öğrenebilir. diyen URLUK,gelecekte daha yaygın biçimde kullanılacağını belirttiği bu dijital sistemlere her gün daha zengin içerikler eklediklerinin altını çizdi. URLUK "Bu konuda öncü bir eğitim kurumuyuz, bu öncülüğün ülkemizin eğitimine de büyük kazançlar sağlayacağını düşünüyorum.Simya Kolejinin sisteminde öncelikle yüze yüze eğitim devam edecek, öğrencilerimizin gözlerinin içine bakarak, yüreklerine dokunarak ders anlatacağız.Dijital iletişim ile öğrencilerimizi desteklemeye,teknoloji altyapımızı güçlendirmeye, bu sistemlere yatırım yapmaya devam edeceğiz." dedi.

ÖĞRETMEN KADROMUZ ÇOK GÜÇLÜ..

Sayın Remzi URLUK: "Biz,öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimizle büyük bir eğitim ekibiyiz. İşimiz,gücümüz,çabamız,derdimiz, endişemiz, meselemiz çocuklarımızın eğitimidir.Kurumumuzun sloganı 'Önce insan, önce eğitim'dir. Büyük zorluklar içinden geçtiğimiz şu salgın günlerinde işin bu kısmını tecrübeli öğretmenlerimiz halledeceklerdir. Öğretmenlerimiz bizim en değerli varlıklarımızdır.Bir okulda öğretmen mutlu olursa öğrenciler de mutlu olur,öğrenci mutlu olursa eğitimin verimi daha çok artar.Eğitim ister yüz yüze olsun ister online olsun yine vazgeçilmez olan öğretmendir, öğretmenin kalitesidir.Kurucu,yönetici,öğretmen ve veli olarak kenetlenmiş haldeyiz ve bu iyimser havadan öğrencilerimiz kazançlı çıkacaklardır.Hem ortaokul hem de lise kademelerimizde kadromuz çok güçlüdür. Öğretmenlerimizdeki alan bilgisi çok iyi, pedagojik ve kişilik olarak kendilerini yetiştirmiş, kanıtlamış, akademik anlamda başarılı bir kadroya sahibiz. Bu kaliteli kadroyla Cerrahpaşa Tıp Fakültesine 2 öğrenci,Çapa Tıp Fakültesine 1 öğrenci olmak üzere toplamda 9 öğrencimizi tıp fakültelerine yerleştirdik.7 diş hekimliği fakültesini kazanan öğrencimiz ile toplamda 16 öğrencimize güzel yerler kazandırdık.Bu anlamda öğretmenlerimiz işlerini çok iyi yaptılar. Bu başarılarda emekleri çok olan yönetim kadromuza ve öğretmenlerimize teşekkür ederim."dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Coşkun: MEB Belirsizlikleri Gidermelidir

Coşkun: MEB Belirsizlikleri Gidermelidir

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık