Ana Sayfa Yerel Eğitim Bir Sen Başkanı Coşkun'dan 'Erol Mütercimler''Açıklaması

Eğitim Bir Sen Başkanı Coşkun'dan 'Erol Mütercimler''Açıklaması

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun,İmam hatiplilere yönelik ayrımcı ve saldırgan ifadeler kullanan Erol Mütercimler hakkında açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2020 Çarşamba 10:44
Eğitim Bir Sen Başkanı Coşkun'dan 'Erol Mütercimler''Açıklaması

RHA Ajans 08 Eyl 2020 - 20:07- Gündem G: 08 Eyl 2020 - 22:35 Eğitim Bir Sen Başkanı Coşkun'dan 'Erol Mütercimler''Açıklaması ABONE OL Google News Sayfamız Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun,İmam hatiplilere yönelik ayrımcı ve saldırgan ifadeler kullanan Erol Mütercimler hakkında açıklamalarda bulundu.

mask Coşkun,yaptığı yazılı açıklamada,"Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmesi nedeniyle söz konusu şahıs hakkında yasal işlemler ve hukuki süreç başlatılmıştır." ifadelerine yer verdi.

Memeur Sen ve Eğitim Bir Sen Şanlıurfa şube başkanı İbrahim Coşkun açıklamasının devamında,''Kategorik düşünmek haksızlık, kurumlara itibar suikastı düzenlemek de ahlaksızlıktır.. Ahlaki değerlerimizle ve toplumsal normlarımızla asla bağdaşmayan sahtekârlık, taciz, tecavüz gibi suçları işleyen, ahlaksızlar üzerinden kurumları yıpratmaya yönelik kara propaganda çabaları büyük bir haksızlıktır.

 

 durumları, içinde taşıdığı art niyetini ifşa etmek ve fırsat olarak görmek de büyük bir ahlaksızlıktır. Kişiliği bozuk, ahlaksız bir birey toplumun her katmanında, her kısmında, her yerde maalesef olabilmektedir.Erol Mütercimler’inkatıldığı bir televizyon programında,“O imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekâr, cinsi sapık, ahlaksız” ifadelerini kullanması; bir tek ahlaksız üzerinden okullarımızı, kurumlarımızı, camiaları yaftalaması aymazlık ve büyük bir terbiyesizliktir. Hiç kimse, hele hele belli bir mevkiyi işgal eden ve mansıp sahibi biri, milyonların gözünün içine baka baka toplumsal vicdanı yaralayacak şekilde okullarımızı suç mahalliymiş gibi ilan etme hakkına sahip değildir. Bir kepazelik üzerinden kişisel tacizden kurumsal tacize geçiş yapma hadsizliğine asla müsamaha gösterilmemelidir.

Bireysel ahlak yoksunluğunun istenmeyen tezahürleri olarak okullarımızda, kurumlarımızda, sosyal hayatımızda görülen taciz veya istismar vakalarının, toplumsal sorumlulukla bağdaşmayan, ifade özgürlüğünü iftira özgürlüğüyle karıştıranlarca keyfî bir fütursuzlukla suçlunun dışında herkesi suçlayan bir edayla işlenmesi kabul edilemez. Kötülük anormaldir, ahlaksızlık günahtır. Ahlaksız, hangi posta bürünmüş olursa olsun, mutlaka cezalandırılmalıdır. Sahtekâr birisinin oynadığı oyun ortaya çıkınca içinde bulunduğu yapıya ne kadar uzak olduğu çok net bir biçimde anlaşılmaktadır. Ancak kişilerin yaptıkları kötülükler bütün bir camiaya mal edilmemeli; evrensel bir ahlaki ve hukuki düstur olan suçun şahsiliği prensibi çerçevesinde ahlaksızlık kurumsal yaftalamaya dönüştürülmemeli, kurumsal itibar suikastına teşebbüs edilmemelidir.

Tecavüzcüyü, tacizciyi, kişiliğine bakmak yerine, kimliğine göre değerlendirip, kendi görüşüne yakınsa savunmaya, aklamaya, ancak farklı bir ideolojiye sahipse canla başla saldırmaya kalkanlar, en az suçlu kadar ahlaksızdır. Eğitim-Bir-Sen olarak Genel Merkezimiz Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şanlıurfa'ya Müjde!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şanlıurfa'ya Müjde!..

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık