METROLİFE HASTANESİ

Ana Sayfa Eğitim Din-Bir-Der’den Mabel Matiz sorusu tepkisi!

Din-Bir-Der’den Mabel Matiz sorusu tepkisi!

(RHA AJANS/RHA) - Din-Bir-Der Şanlıurfa Şube Başkanı Hacı Kurt, sınavda sorulan Mabel Matiz sorusuna tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2020 Pazartesi 12:04
Din-Bir-Der’den Mabel Matiz sorusu tepkisi!

YKS’nin ilk aşaması olan Temel Yetenek Testi (TYT) 2020 sona erdi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ilk aşaması olan Temel Yetenek Testi'nde öğrencilere, ”Gözümün gördüğü, göğsümün bildiği ile bir değil' cümlesinde anlatılmak istenen nedir?” sorusu yöneltildi. Bu sözler, şarkıcı Mabel Matiz'in ‘Fırtınalar' adlı şarkısında da geçen sözler olması sebebiyle TYT'ye damgasını vurdu. Yaklaşık 2 buçuk milyon adayın ter döktüğü YKS’nin dün yapılan birinci oturumunda, Türkçe sorularından birinde Mabel Matiz’in şarkısından bir bölümün verilmesine, öğrenci velileri tepki gösterdi. Öte yandan şarkıcı Mabel Matiz eşcinsellerin sözde onur yürüyüşlerine destek olmuş ve pankart taşımıştı.

Din-Bir-Der Şanlıurfa Şube Başkanı Hacı Kurt, yaptığı açıklamada İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesi ve 4284 sayılı kanunun iptal edilmesi gerektiğini ifade etti. Din-Bir-Der Şanlıurfa Şube Başkanı Hacı Kurt yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bu sapıkları konuşmak; onları gündemde tutup reklamlarını yapmaya vesile olur. Asıl mesele; İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanunla bu yaratıklara bu rezil hareketleri yapma imkanı veren siyasilerin millete tanıtılmasıdır. Malumunuz olduğu üzere 6284 nolu kanun AKP, CHP, MHP ve HDP' nin ortak oylarıyla çıkarıldı. Yani bu kanunun çıkarılmasında bu 4 parti ittifak ettiler.

Gerek İstanbul Sözleşmesinin feshi ve gerekse 4284 sayılı kanunun iptali için toplumda çok ciddi istekler olduğu halde elinde bunları lağvetme imkanı olanlar bu güne kadar hiç birş ey yapmadılar. Şu anda bize düşen görev, bu sapkınların ahlaksızlıklarını konuşup gündemde tutmak değil, bunlara bu imkanı verenleri millete anlatmaktır."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfalı öğrenciler dikkat...Okulların açılacağı ve kapanacağı tarih belli oldu

Urfalı öğrenciler dikkat...Okulların açılacağı ve kapanacağı tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık