Ana Sayfa Yerel Deva Partisi Başkanı Tüysüz'den Kurban Bayramı mesajı

Deva Partisi Başkanı Tüysüz'den Kurban Bayramı mesajı

Demokrasi ve Atılım (Deva) Partisi Şanlıurfa Kurucu İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayarak islam aleminin bayramını tebrik etti.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2020 Perşembe 15:49
Deva Partisi Başkanı Tüysüz'den Kurban Bayramı mesajı

Demokrasi ve Atılım (Deva) Partisi Şanlıurfa Kurucu İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayarak islam aleminin bayramını tebrik etti.

Başkan Tüysüz; dini bayramlardan ikincisi olan Kurban Bayramı’nın önemine değinerek şunları kaydetti: “Dinimiz bize birlik ve beraberliği emretmiştir. ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ buyuran bir Peygamberin ümmeti olarak; idrak edeceğimiz bu güzel bayramda her şeyden önce kini, nefreti, ayrıştırmayı içinde barındıran söylemleri ve eylemleri bir tarafa bırakmalı, daha kucaklayıcı ve daha hoşgörülü olmalıyız. Bilmeliyiz ki; bu dinin dili hoşgörüdür, kardeşlik dilidir” dedi.

Kurucu İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz; bayramlaşmanın yakınlaşma olduğuna da vurgu yaparak özellikle pandemi sürecindeki “yakınlaşmamaya” dikkat çekerek şunları ifade etti: “Kurban Bayramı bizler için en güzel yakınlaşmadır. Zengin ile fakirin, akrabalar arası yakınlaşma ve komşular arası yakınlaşmadır. Bu yakınlaşmanın temel aracı da kurban etidir. Ancak bu sefer ki yakınlaşmamız tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle mesafeli olmalıdır. Bu bayram gelin kişiler arasına mesafe koyalım ama iyilik ve paylaşmamızın mesafesini ortadan kaldıralım” dedi.

Başkan Tüysüz son olarak hemşerilerinin bayramını kutlayarak şunları aktardı: “Başta Şanlıurfalı hemşerilerim olmak üzere, ülkemizin dört bir tarafında bulunan vatandaşlarımızın ve tüm islam aleminin Kurban Bayramı’nı samimi duygularla kutluyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Gurbetçi aile kazada yok oldu!

Gurbetçi aile kazada yok oldu!

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık