Ana Sayfa Yerel Büyükşehir’den ulaşıma yeni ayar! İki binişlik kartlar tarihe karışıyor!

Büyükşehir’den ulaşıma yeni ayar! İki binişlik kartlar tarihe karışıyor!

(RHA AJANS/RHA-Özel Haber) – Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, ulaşımda yeni düzenlemelere gidiyor. Buna göre, otobüslerde yolculara satılan iki binişlik kartlar tarih olacak. Yerine normal kartlar satılacak, içerisinde iki binişlik hak olacak. Vatandaşlar o iki binişlik hakkı bitirince kartın içerisine ücret yükleyip kullanabilecek.

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2020 Cumartesi 13:02
Büyükşehir’den ulaşıma yeni ayar! İki binişlik kartlar tarihe karışıyor!

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, ulaşımda yeni düzenlemelere gidiyor.

SATIŞLARI DURDURULMUŞTU

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsten sonra Şanlıurfa’da bir takım düzenlemelere gidildi. Gidilen düzenlemelerin başında da ulaşım yer aldı. Virüsün yayılım riskini azaltmak amacıyla otobüslerde yolculara satılan iki binişlik kartların satışı durdurulmuştu.

STOKLAR TÜKETİLECEK

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı aldığı yeni karara göre, daha önce satışı durdurulan iki binişlik kartların tamamını tüketecek ve elindeki stokları da bitirecek.

YENİ KART SİSTEMİ GELİYOR

İki binişlik kartlar tükenince Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı yeni sistemi uygulamaya koyacak. . Buna göre, otobüslerde yolculara satılan iki binişlik kartlar tarih olacak. Yerine normal kartlar satılacak, içerisinde iki binişlik hak olacak. Vatandaşlar o iki binişlik hakkı bitirince kartın içerisine ücret yükleyip kullanabilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'daki kavgada bir kişi kaza kurşunu ile vuruldu

Şanlıurfa'daki kavgada bir kişi kaza kurşunu ile vuruldu

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık