Ana Sayfa Yerel BAŞKAN EKİNCİ, AİLELERE ÇAĞRIDA BULUNDU

BAŞKAN EKİNCİ, AİLELERE ÇAĞRIDA BULUNDU

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, kısa bir süre önce yapımı tamamlanan ve gençlerine hizmetine sunulduğu Vali İzzettin Küçük Gençlik ve Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek, burada yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2016 Cuma 11:49
BAŞKAN EKİNCİ, AİLELERE ÇAĞRIDA BULUNDU

Gençliğin sokak aralarında kaybolmaması adına ailelere çağrıda bulunan Başkan Ekinci, Topdağı ve diğer Mahalledeki ailelere, çocuklarını bu ve buna benzer diğer gençlik merkezlerine göndermelerini istedi.

Her Mahalleye bir gençlik merkezi sözünü her platformda dile getiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Vali İzzettin Küçük Gençlik ve Kültür Merkezinde incelemelerde bulundu. Yaptığı incemeler esnasında burada bulunan görevlilerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunan Başkan Ekinci, birim amirleri ile de mini bir toplantı yaparak, Direkli Mahallesi’nde bir gençlik merkezinin yapılabilmesi için talimatlar verdi. İlerleyen günlerde Direkli mahallesinde yer tespiti yapılacak bu mahalleye de bire gençlik merkezi kazandırma planları yapılıyor.

Sportif faaliyetler, Sanatsal çalışmalar, Kur’an-ı Kerim Kursu, YGS, LYS ve TEOG gibi önemli sınavlara hazırlanma konusunda kaliteli bir gençlik merkezi olduğunu söyleyen Başkan Ekinci, şu ifadeleri kullandı;

“Kısa bir süre önce Topdağı Mahallesi’nde açmış olduğumuz Vali İzzettin Küçük Kültür Merkezimizdeyiz. Bu kültür merkezimizde okulların tatil olmasıyla beraber öğrencilerimize yönelik kurslarımız başlamıştır. Kurslar; sportif faaliyetler, sanatsal, gerek TEOG’a hazırlık, gerek YGS’ye hazırlık kursları ve bunun yanında Kur’an kurslarının da verilebildiği bir merkez. Buradan Topdağı ve çevre mahallesi sakinlerine seslenmek istiyoruz. Çocuklarımızı bu yaz döneminde kaliteli vakit geçirmek anlamında getirip teslim edebileceğiniz güvenli bir kültür merkezi var. Bu kültür merkezine gelmekle beraber, hem eksik oldukları konularla ilgili takviyeler yapılacak, hem daha kaliteli bir vakit geçirmiş olacaklar, hem de yeni eğitim öğretim yılına çok daha iyi hazırlamış olacaklar. Bu kültür merkezleri neticede halkımızın hizmetine sunulmuştur. Bundan sonraki süreçte de inşallah, daha önceki gençlik merkezlerimizde yapılan faaliyetler gibi kaliteli faaliyetler yapılarak, gençlerimizin sokak aralarından kurtarılmaları konusunda boş zamanlarını değerlendirmeleri çok daha aktif bir hal alacaktır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşte bugünkü koronavirüs bilançosu!

İşte bugünkü koronavirüs bilançosu!

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık