METROLİFE HASTANESİ

Ana Sayfa Yerel Başkan Demirkol'dan Mevlüt kandili mesajı

Başkan Demirkol'dan Mevlüt kandili mesajı

İnşaatçılar ve Yapıcılar derneği başkanı Emin Demirkol, Mevlüt kandili dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2019 Perşembe 23:06
Başkan Demirkol'dan Mevlüt kandili mesajı

Başkan demirkol yaptığı açıklamada; Peygamberimizi anlatan en güzel kavramların başında rahmetin geldiğini, insanların yüreklerindeki bu değeri harekete geçirmeleri gerektiğini belirterek mesajında şunlara değindi:

"Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) tüm insanlığa fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olarak gönderilmiştir. İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştır. Bu günün tüm hemşehrilerimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Birbirimizi sevmeyi, doğruluğu, hoşgörüyü, şefkat ve merhameti Peygamber efendimizin sünnetleriyle öğrenerek nesiller boyu devam ettirdik. Takip ettiğimiz geleneğin gücü ve bunun hala milletimizin gönlünde yaşaması, gelecek için bizleri umutlandırmaktadır.

Peygamber Efendimizin insanlığın huzur ve mutluluğunu esas alan çağrısına, bizler de geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız ve gençlerimize sağlıklı bir şekilde aktarıp yaşatılması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. İşte Mevlid Kandili ve diğer mübarek gün ve geceler; bu çağrıyı gönlümüzde, zihnimizde, hayatımızda diri ve canlı tutmak adına fırsat günleridir. Bu günler toplumsal birlik ve beraberliğin, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı günlerdir.

Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan Mevlid Kandili'nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevlâ'dan niyaz eder, hemşehrilerimizin ve bütün İslam Âlemi'nin Mevlid Kandili'ni tebrik ederim" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Spor Salonları ile İlgili Genelge Yayımlandı

Spor Salonları ile İlgili Genelge Yayımlandı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık