Ana Sayfa Yerel Başkan Çalışkan,Darbelerden sonra IMF ve Dünya bankası gibi kuruluşlara avuç açma dönemi çoktan kapanmıştır.

Başkan Çalışkan,Darbelerden sonra IMF ve Dünya bankası gibi kuruluşlara avuç açma dönemi çoktan kapanmıştır.

Müsiad Şanlıurfa şube başkanı Mehmet Çalışkan yazılı bir açıklama yaparak gündemi değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2016 Perşembe 12:31
Başkan Çalışkan,Darbelerden sonra IMF ve Dünya bankası gibi kuruluşlara avuç açma dönemi çoktan kapanmıştır.

15 Temmuz ülkemiz için, milletimiz için, sonu gelmez bir karanlık bir gece olmuş ise de, yeniden aydınlığa çıkmanın da, süratle ışıldayan bir miladı olmuştur. Devletimiz dimdik ayaktadır. Ekonomik veriler hızla olumlu işaret vererek, bazı süpekülatörlerin karaborsa ekonomisi yapma papaganlıgına, ülkesini milletini seven, yönetime bağlı iş ve ekonomi dünyasının değerli iş adamları hızla refleks geliştirerek duruma el koymuş ve serbest piyasa ekonomisi kendi rayında seyretmektedir.

 

Sakın ola ki. hiç bir iş veren arkadaşımız işçi çıkarma veya iş daraltma gibi bir strateji ye girmesinler.Önümüz Cenab ı Allahın izniyle aydınlık olacaktır.Darbelerden sonra IMF ve Dünya bankası gibi kuruluşlara avuç açma dönemi çoktan kapanmıştır.

Dünde bazı uluslararası ekonomi kuruluşları Türkiye nin muhtaç bir grafik çizeceğini ummadıklarını belirtmişlerdir.

 

Şanlıurfa MÜSİAD şube başkanı olarak Urfa'daki yatırımcı arkadaşlarıma sesleniyorum. Yönetiminizi toplayıp aşağıdaki kararları alınız, 1- sosyetik ve gereksiz israfı kesin, 2- işçi çıkarma ve iş daraltma gibi rotalara girmeyin. 3- 2016 ikinci yarısı tahmini ticari haritanızı yeniden gözden geçirerek, bir degil iki adım ileriye dönük performans ilerletme projesi geliştirin. 4- Vadeli çeklerinizin kaynaklarını başka kademelere aktarmayın. 5- En kısa zamanda ödenmemiş vergi, KDV ve SGK gibi devlete olan varsa borçlarınızı ödeyiniz.

 

Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında yaşıyoruz ve korunuyoruz. Can ve mal güvenliğiniz devletin teminatı altındadır. Ülkemize zarar verecek, milli değerlerimizi ve bütünlügümüzü tehdit altında tutacak hiç bir darbe kalkışmasına itibar etmiyoruz.

Ülkemize zarar vermek isteyen PKK, FETO/PDY gibi ve diger dahili ve harici düşmanlara karşı gerektiğinde can ve malımızla milletimizin yanında olduğumuzu belirtiriz. Rabbim devletimizi ve milletimizi korusun. Cumhurbaşkanımızı ve Hükümetimizi korusun.Saygılarımla.

Şanlıurfa MÜSİAD Yönetim kurulu adına Başkan Mehmet Çalışkan

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da Spor Tesislerinde HES Kodu Denetimi

Şanlıurfa’da Spor Tesislerinde HES Kodu Denetimi

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık