Ana Sayfa Yerel BAŞKAN BAYDİLLİ: “MİLLET DİK DURARAK TARİH YAZDI”

BAŞKAN BAYDİLLİ: “MİLLET DİK DURARAK TARİH YAZDI”

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, darbeye karşı demokrasi yürüyüşü için Bozova ve Hilvan halkıyla buluştu. Başkan Baydilli, “Millet dik durarak tarih yazdı” dedi.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2016 Salı 13:07
BAŞKAN BAYDİLLİ: “MİLLET DİK DURARAK TARİH YAZDI”

15 Temmuz gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bir grup askerin darbe teşebbüsüne karşı Şanlıurfa halkı meydanlarda demokrasi nöbetlerine ve yürüyüşlerine devam ediyor. İlk günden beri meydanlarda halkla iç içe olan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, demokrasi yürüyüşleri kapsamında Bozova ve Hilvan ilçelerinde vatandaşlarla buluştu. Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve beraberindekilerle iki ilçeye giden Baydilli, Bozova ve Hilvan’da vatandaşların ilgisiyle karşılaştı.

Bozova’da coşkulu bir kalabalık ve Türk bayraklarıyla karşılanan Baydilli ve Cevheri, Bozova Kaymakamı Hidayet Sarı, Ak Parti Bozova İlçe Başkanı Mehmet Akgün, İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı ile birlikte Bozova halkıyla demokrasi yürüyüşüne katıldı. Türk Bayraklarıyla coşkulu bir yürüyüş gerçekleştiren Bozova halkı sık sık tekbir getirirken, hükümet lehine ve darbe karşıtı sloganlar attı.

 

BAYDİLLİ: “MİLLET DİK DURARAK TARİH YAZDI”

Yürüyüş sonrası halka hitap eden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Türkiye’nin gerçek sahibinin halk olduğunu kabul etmeyen, vatanın asıl sahiplerinin kendileri olduğunu ve istediklerini yapabileceklerini düşünen bir zihniyetin olduğunu ifade ederek milletçe bunlara dur dediklerini söyledi. Baydilli, “Bu zihniyet sürekli darbelerle insanımızı sindirmeye çalıştı. Nasıl ki 1960’ta darbeyle Menderes’i astılar, 1980’de darbeyle Turgut Özal’ı sindirdiler ama bugün geçmişte yaptıklarını yapamadılar. Bu milleti, milli iradeyi hesap edemediler. Millet bu zihniyetin darbe yapmasına müsaade etmedikleri gibi bunların karşısında dimdik durarak tarih yazdı” dedi.

 

Ordunun peygamber ocağı olduğunun altını çizen Başkan Baydilli, bize düşenin peygamber ocağındaki yanlış insanları doğru olandan ayırt etmek olduğunu kaydetti.

 

Başkan Baydilli ’den sonra konuşan Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, darbecilere karşı dimdik durduklarını ifade ederek Urfa’da da tankların tugaydan çıkması durumunda göğsünü siper ederek dimdik duracağını, milletle beraber darbeyle mücadele etmek için Şanlıurfa’ya geldiğini dile getirdi.

 

CEVHERİ: “DARBE GİRİŞİMİ İSLAM ÂLEMİNE YAPILDI”

Milletvekili Cevheri şunları söyledi:

“Bu darbe girişimi Sadece bir partiye, Cumhurbaşkanımıza değil bütün Türkiye’ye, İslam âlemine ve Ortadoğu’ya yapıldı. Korkumuz ölmek değil, bu güzel vatanın namussuzların çizmeleri altında ezilmesi, İslam davasını bitirmeleriydi başka bir korkumuz yoktu. Bu millet darbeye dur dedi. Artık bu memlekette darbe yapılamaz burada milletin sözü geçer dedi. Hepinizden dik duruşunuzdan dolayı Allah razı olsun.”

 

Daha sonra Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve Başkan Metin Baydilli beraberindekilerle birlikte Hilvan ilçesinde düzenlenen darbeye karşı demokrasi buluşmasına katıldı. Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ve Ak Parti Hilvan İlçe yönetiminin hazırladığı programa katılan Baydilli ve Cevheri burada da vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşte bugünkü koronavirüs bilançosu!

İşte bugünkü koronavirüs bilançosu!

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık