Ana Sayfa Yerel BAŞKAN BAYDİLLİ: “HALKIN KARŞISINDA HİÇBİR GÜÇ DURAMAZ”

BAŞKAN BAYDİLLİ: “HALKIN KARŞISINDA HİÇBİR GÜÇ DURAMAZ”

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, darbeye karşı demokrasi buluşmasında yaptığı konuşmada Şanlıurfa’nın kurtuluş mücadelesi verdiğine dikkat çekerek, “Halk tek bir vücut halinde hareket ettiği zaman hiçbir güç ve batıl karşısında duramaz” dedi.

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2016 Perşembe 12:36
BAŞKAN BAYDİLLİ: “HALKIN KARŞISINDA HİÇBİR GÜÇ DURAMAZ”

Şanlıurfa’da darbeye karşı demokrasi nöbetleri ve buluşmaları devam ediyor. Rabia meydanında yapılan demokrasi buluşmasına Şanlıurfalılar yoğun katılım gösterirken, halk Türk bayrakları ve pankartlarla darbe girişimine tepki gösteriyor. Demokrasi buluşmasında halka hitap eden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 1920 yılında Şanlıurfa’nın verdiği kurtuluş mücadelesinin aynısının bugün de verildiğine dikkat çekerek, bu kurtuluş mücadelesinin özgürlük, namus ve en önemlisi demokrasi için verilen bir mücadele olduğunun altını çizdi.

Başkan Metin Baydilli, “Bu mücadeleyi tüm Şanlıurfa olarak verdiğiniz için sağ olun var olun. Dünya var olduğundan bu yana dünyada hak ve batıl mücadelesi var. Bu mücadelede her zaman hak kazanmış çünkü hakkın yanında Allah var ve hakkı temsil eden sizler varsınız. Sizler milli mücadelede olduğu gibi, Çanakkale’deki mücadelemiz gibi bizi 1960’lara götürmek isteyen zihniyete karşı durdukça amaçlarına ulaşamazlar, kimse bizim karşımızda duramaz” dedi.

Milli iradeye sahip çıkan herkese teşekkür eden Başkan Baydilli, halkın tek bir vücut halinde hareket ettiği zaman hiçbir gücün ve batılın karşısında duramayacağını kaydetti. Darbeci zihniyetin 1960 ve 1980’de yaptıklarını bugün de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yapmak istediğini belirten Baydilli,  ancak halkın buna izin vermediğini söyledi.

Başkan Baydilli, Baydilli, “Bu mücadeleyi verirken demokrasi ve milli irade şehitlerimiz oldu onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralanan güvenlik güçlerimize ve kahraman vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Öte yandan Başkan Metin Baydilli, Rabia (Topçu) Meydanında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa seslenişini ve Şanlıurfa’ya canlı bağlantısını izledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da otomobilin çarptığı kişi yaşamını yitirdi

Şanlıurfa'da otomobilin çarptığı kişi yaşamını yitirdi

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık