Ana Sayfa Yerel Başka okulun öğrencisini kendi öğrencileri diye tanıttılar!

Başka okulun öğrencisini kendi öğrencileri diye tanıttılar!

Şanlıurfa’da bulunan MEM Okulu, Fen Lisesi’nin dereceye giren öğrencisini kendi öğrencileri gibi tanıtarak reklam yaptı. Ancak Şanlıurfa Fen Lisesi duruma tepki göstererek öğrencinin kendi öğrencileri olduğunu ifade etti.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2020 Perşembe 13:12
Başka okulun öğrencisini kendi öğrencileri diye tanıttılar!

MEM Eğitim Kurumları, 2020 YKS ham puan il 1.si Türkiye 82.si olan Yılmaz Yılmazer’in kendi öğrencileri gibi kamuoyuna tanıtarak dereceyi sahiplendi.

Ancak Şanlıurfa Fen Lisesi ise yaptığı açıklamada durumun tam tersi olduğunu ve öğrencinin kendilerinin öğrencisi olduklarını ve başarılarının görmezden gelindiğini ifade etti.

 

MEM, ÖĞRENCİYİ KENDİ ÖĞRENCİLERİ GİBİ KAMUOYUNA TANITTI MEM

Eğitim Kurumları, önceki gün kentteki bazı basın kuruluşlarına servis ettiği haber metninde 2020 YKS ham puan il 1.si Türkiye 82.si olan Yılmaz Yılmazer’in kendi bünyelerinde eğitim gördüğünü ve derece yaptığını duyurdu. Ancak çok geçmeden de işin aslı anlaşıldı.

 

 

“MALUM KURS MERKEZİNE PANDEMİDEN DOLAYI BİR DÖNEM GİTMİŞTİR” M

Eğitim Kurumları’nın basına servis ettiği haberden sonra Şanlıurfa Fen Lisesi Yönetimi ise duruma tepki göstererek açıklama yaptı. Şanlıurfa Fen Lisesi, öğrencilerinin kendilerinin öğrencisi olduklarını ve pandemiden dolayı öğrencinin MEM Eğitim Kurumları’nda bir dönem gittiğini ifade etti. Fen Lisesi yönetimi yaptığı açıklamada, “Dört yıl okulumuzun seçkin öğretmen kadrosunun emek vererek yetiştirdiği öğrencilerin başarısını kendilerine mal etmeye çalışanları kınıyoruz. Emeğe saygı göstermeye davet ediyoruz. Yılmaz Yılmazer ŞFL öğrencisidir. Malum kurs merkezine pandemiden dolayı bir dönem gitmiştir” denildi.

 

APARA VERİLDİĞİ İDDİASI! Öte yandan MEM Eğitim Kurumları’nın öğrencisini sahiplenmek adına öğrenci ve ailesine para teklifinde de bulunulduğu iddia edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

"Urfa'da günlük vaka sayısı 300-350 civarında"

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık