Ana Sayfa Siyaset Başbakan Binali Yıldırım BBC’ye konuştu

Başbakan Binali Yıldırım BBC’ye konuştu

Suriye’de bir şeylerin değişmesinin zamanının çoktan geldiğini belirten Başbakan Yıldırım “Her şeyden önce Esed değişmeli. Esed değişmeden Türkiye’de bir şey değişmez” dedi

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2016 Perşembe 09:48
Başbakan Binali Yıldırım BBC’ye konuştu

GAZETE HABERTÜRK

Başbakan Binali Yıldırım dünyanın en etkin haber kanallarından BBC’ye röportaj verdi. Çekimleri İstanbul’da daha önce yapılan söyleşi bugün yayınlanacak. Röportaj ile ilgili dün akşam saatlerinde BBC’nin internet sitesinde tanıtım için bir videolu haber yer aldı. Videoda Suriye’ye yönelik değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, şunları söyledi:

ANA SEBEBİ: Suriye’de bir şeylerin değişmesinin zamanı çoktan geldi geçti. 500 bin insan hayatını kaybetti. Masum insanlar öldü, gitti. 9 milyondan fazla insan yurdunu terk etti. 3 milyonu bizim misafirimiz. Muhakkak Suriye’de bir şey değişmeli ama her şeyden önce Esed değişmeli. Esed değişmeden Türkiye’de bir şey değişmez. Bu işlerin bu hale gelmesinin ana sebebi Esed’dir.

İKİSİ DE GİTMELİ: Bir yanda Esed var, bir yanda DAEŞ var. Esed mi DAEŞ mi diyorsanız ikisini de tercih edemeyiz ikisinin de gitmesi lazım. Suriyelilerin başının belasıdır. Diyelim ki DAEŞ’i defettik, gitti. Sorun yine çözülmeyecek. Esed oldukça sorun çözülmeyecek başka terör grubu çıkacak. DAEŞ’i yaratan Esed rejiminin tutumudur. Suriye’deki yönetim şeklidir. Kendi vatandaşlarını bile bile ölüme göndermesidir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DEVA Üst Yönetimi Değerlendirme Kampı’nda

DEVA Üst Yönetimi Değerlendirme Kampı’nda

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık