Ana Sayfa Siyaset Bakan'ın sözünü kestiler; 'hep siz konuşuyorsunuz!

Bakan'ın sözünü kestiler; 'hep siz konuşuyorsunuz!

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Sinop’ta katıldığı 'Birinci Kalkınma Çalıştayı'nda konuşurken, bir grup nükleer karşıtı eylemci tarafından kente kurulmak istenen nükleer santral nedeniyle protestoda bulundu.

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2014 Cumartesi 15:51
Bakan'ın sözünü kestiler; 'hep siz konuşuyorsunuz!

Grubun eylemi nedeniyle toplantı bir süre dururken, eylemciler ’Sinop, Çernobil olmayacak’ sloganı atarak salondan ayrıldı.

 

AÇILIŞ KONUŞMASINI BAKAN YAPTI

 

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, çeşitli toplantı ve açılış programlarına katılmak üzere bugün karayoluyla Ankara’dan Sinop’a geldi. Bakan Yılmaz, ilk olarak Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde Sinop Valiliği tarafından düzenlenen ’Birinci Kalkınma Çalıştayı’ programına katıldı. ’2014-2023 Sinop geleceğini planlıyor’ temasıyla gerçekleştirilen toplantının açılış bölümünde Bakan Yılmaz konuşma yaptı.

 

"NÜKLEERE İNAT YAŞASIN HAYAT"

 

Cevdet Yılmaz’ın Sinop’un kalkınma hedefleriyle ilgili konuştuğu sırada salonda bulunan yaklaşık 20 kişilik grup, bir anda ’Nükleere inat, yaşasın hayat’, ’Sinop nükleer istemiyor’ sloganları atmaya başladı. Grup ardından da "Çernobil’i Fukişima’yı unutmayın. Nükleere gerek yok bakanım" diye bağırmaya başladı.

 

"PROTESTO HAKKINIZ VAR"

 

Tepkiler üzerine Bakan Yılmaz, "Protesto etme hakkınız var tabii ki. Düşüncenizi ifade ettiniz teşekkür ediyorum. Bunlar tartışmaya açık konular. Değişik kesimlerin farklı fikirleri olabilir. Fakat önemli olan toplumun genel yaklaşımıdır. Hiç kimse de Türk toplumu adına konuşma hakkına sahip değil" dedi.

 

"HEP SİZ KONUŞUYORSUNUZ BİZİ DUYUN"

 

Bakan Yılmaz’ın "Müsaade ederseniz devam edelim" demesi üzerine eylemciler, "Biz nükleerle kalkınmak istemiyoruz. Hep siz konuşuyorsunuz. Biz nükleer santral bacalarının olduğu yerde nasıl turizm yapacağız. Bizi duyun" dedi.

 

BAKAN'DAN AÇIKLAMA

 

Bunun üzerine Bakan Yılmaz, şunları söyledi: "En gelişmiş dediğiniz ülkelerde bu teknolojiler var. Önemli olan güvenliği sağlayarak çevreyi koruyarak bu işleri yapmaktır. Nükleerde de en son teknolojilerde güvenliğe en büyük önemi vererek bunları yapacak, başaracak. Türkiye hem enerjisini karşılayacak hem turizmini yapacak. Her ikisini de aynı anda yapmamız mümkündür."

 

haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DEVA Partisi teşkilatlanmaya devam ediyor

DEVA Partisi teşkilatlanmaya devam ediyor

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık