Ana Sayfa Gündem Akar: Polis asker kardeştir

Akar: Polis asker kardeştir

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve kuvvet komutanları, 15 Temmuz günü askeri darbe girişiminde bombaların hedefi olan ve 6 şehidin verildiği Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2016 Pazar 16:26
Akar: Polis asker kardeştir

 

Akar, "Asker elbisesi giymiş bazı alçakların, urlaşmış bazı çete mensuplarının, Silahlı Kuvvetleri'mize sızmış yılanların ülkemize verdiği zarar çok büyüktür. Ama biz bunları bir şekilde temizleyeceğiz. Polis, asker daima kardeştir" dedi. "ALLAH BİZLERE BU LEKEYİ TEMİZLEMEK İÇİN İMKAN VE FIRSAT VERECEK"
Genelkurmay Başkanı Akar'ın Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ziyaretinde Bakan Ala ve kuvvet komutanlarının yanı sıra Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan ve Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar da yer aldı. Akar, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi, Emniyet Müdürlüğü'nün en çok hasar gören ana binasının girişine kuvvet komutanlarıyla birlikte karanfil bıraktı. Bahçede bulunan polisleri selamlayan Genelkurmay Başkanı Akar, polislere hitap ederek, askerle polisin daima kardeş olduğunu vurguladı.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızarak, ülkeye zarar verenlerin bir şekilde temizleneceğini belirterek, şöyle konuştu: "Ülkemizin birliği ve güvenliği için özellikle Doğu'da ve Güneydoğu'da bugüne kadar çok büyük işler başardınız. Asker, polis, jandarma, korucu, istihbaratçı; savcılarımızla, mülki makamlarımızla iş birliği içinde omuz omuza, ülkemiz ve milletimiz için kan döktük. Ter döktük. Büyük başarılarla ülkemizin güvenliğine büyük katkılar sağladık. Azimle, kararlılıkla mücadele bugüne kadar devam etti. Ancak asker elbisesi giymiş bazı alçakların, urlaşmış bazı çete mensuplarının, Silahlı Kuvvetleri'mize sızmış yılanların ülkemize verdiği zarar çok büyüktür. Ama biz bunları bir şekilde temizleyeceğiz. İnşallah, Allah bizlere bu lekeyi temizlemek için imkan ve fırsat verecek. Polis, asker daima kardeştir. Bir bütündür. Güvenlik bir bütündür. Bunda hiçbir şekilde ayrım yapılamaz. Geçmişte kalmayacağız. İleri bakacağız. Gerekli temizliği yapıp, ülkemiz için, milletimiz için asker, polis, jandarma, korucu hep birlikte omuz omuza ülkemizin birliği, bütünlüğü, güvenliğini sağlamak azimle, kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün yaralılarımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum. Ailelere de sonsuz sabır diliyorum"         Kaynak DHA

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hatay'daki terör saldırısı girişimiyle ilgili Şanlıurfa'da gözaltı

Hatay'daki terör saldırısı girişimiyle ilgili Şanlıurfa'da gözaltı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık